معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه شهرسازی خراسان شمالی گفت: تاکنون هزار و ۱۷۲ واحد مسکن مهر در استان که بدون متقاضی بود، معادل نیمی از این واحدها تعیین تکلیف شده و مابقی هم امسال واگذار می شود.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی خراسان شمالی، علی فخرانی اظهار داشت: پیش از این ۲ هزار و ۹۰ واحد مسکن مهر استان در سه شهر بجنورد، شیروان و اسفراین به علت نداشتن متقاضی موثر، بلاتکلیف بود که اخیراً بخش زیادی از این واحدها به متقاضیان جدید تخصیص داده شده است   وی با اشاره به اینکه این پروژه های مشکل دار مسکن مهر زیر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند گفت: اخیرا ۶۰۸ واحد مسکن مهر در اسفراین به تعاونی مسکن آذین فوج تخصیص شده است. 
فخرانی خاطرنشان کرد: در شیروان هم پروژه ۶۰ واحدی به تعاونی مسکن مهر اتحاد و پروژه ۵۴ واحدی به تعاونی مسکن نانوایان واگذار شد و ۷۲ واحد هم به صورت خود مالکی به سازنده واگذار می شود.
وی اظهار کرد: در گلستان شهر بجنورد هم پروژه ۴۸ واحدی تگن سازه به شرکت تعاونی اقتصاد و رسانه تخصیص داده شده، پروژه ۶۶ واحدی دیگر به تعاونی مسکن اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ۱۹۲ واحد هم به کارکنان ناجا تخصیص داده شده است.
فخرانی تاکید کرد: مابقی واحدهای مسکن مهر هم امسال تعیین تکلیف می شود.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه  شهرسازی خراسان شمالی گفت: ۷۲ واحد مسکن مهر جاجرم هم به صورت خود مالکی به سازنده واگذار می شود. 
وی افزود: با توجه به گرانی، افزایش قیمت و تورم، متقاضی موثر که توان مالی برای تامین آورده داشته باشد، وجود نداشت از این رو اجرای این پروژه ها بلاتکلیف مانده بود. 
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: در استان ۲۴ هزار و ۶۲ واحد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت استان برنامه ریزی و اجرا شده است.