مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اردبیــل گفت: ۸۹ پروژه راهداری در حوزه راه های روستایی به طول ۶۱۴ کیلومتر در استان درحال انجام است.

   کلیم الله وثوقی اظهار داشت: ۸۹ پروژه راهداری در حوزه راه های روستایی به طول ۶۱۴ کیلومتر در استان درحال انجام است که با تلاش راهداران سخت کوش دیار سبلان از این میزان ۱۹ پروژه انجام شده و ۵۲ کیلومتر نیز آماده آسفالت است.
عضو شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه برای اتمام اجرای ۶۱۴ کیلومتر راه روستایی ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تصریح کرد: امسال ۱۱۲ میلیارد تومان اعتبار در ردیف بودجه ۱۴۰۰ برای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در نظر گرفته شده تا توسعه راه‌های روستایی و آسفالت آنها را شاهد باشیم.
دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل از آغاز فعالیت کارخانه‌های آسفالت با تأمین قیر مورد نیاز خبر داد و تصریح کرد: در ۱۰ روز آینده کارخانه‌های آسفالت در این استان فعالیت خواهند کرد تا با تولید آسفالت کیفی‌تر عملیات روکش آسفالت، تعمیر و بهسازی را در مسیرهای مختلف شاهد باشیم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل به آسفالت دو هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه‌های روستایی استان اشاره کرد و گفت: عمر برخی از این محورها بیش از ۱۵ تا ۲۰ سال است که در جهت تعمیر و روکش آسفالت این مسیرها به رغم محدودیت منابع مالی تلاشی جدی انجام می‌شود تا ما بتوانیم رضایت روستاییان را فراهم کنیم.
وثوقی افزود: در برخی از روستاها به رغم جمعیت بالای ۵۰ خانوار تاکنون آسفالت‌ریزی انجام نشده که در این زمینه نیز دو شهرستان خلخال و پارس‌آباد با بیشترین روستاهای با جمعیت بالای ۵۰ خانوار در اولویت اصلی هستند.
عضو شورای ترافیک استان اردبیل خاطر نشان کرد: در کنار آسفالت، تعمیر و بهسازی باید نگهداری از آنها نیز به عنوان یک رویکرد اصلی مورد توجه قرار گیرد که در این زمینه خود روستاییان نیز اصلی‌ترین نقش را دارند.
وثوقی از همکاری فرمانداران در تأمین اعتبار مورد نیاز در این زمینه خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم در بودجه توزیعی ۱۴۰۰ نیز بیشترین توجه به حوزه راه‌ها به ویژه راه‌های روستایی باشد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: امسال تلاش می‌کنیم تا بیش از ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های روستایی استان را با اولویت روستاهای پرجمعیت در برنامه‌ریزی آسفالت‌ریزی قرار دهیم که در این زمینه پیمانکاران در صدد تأمین قیر مورد نیاز و همچنین مصالح زیرسازی با کیفیت هستند.