دکتر فرشادان در نخستین روز ماه مبارک رمضان در سازمان مدیریت و‌برنامه‌ریزی استان کوردستان حضور یافت و ضمن تبریک سال جدید به کارکنان با آقای ازهاری رئیس سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: در لایحه بودجه ۱۴۰۱، ۲هزار و ۵۷۵ میلیارد تومان به توسعه کردستان اختصاص یافت.

سیدمهدی فرشادان پیش‌ازظهر امروز در نخستین جلسه شورای اداری استان کردستان که در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزار شد، با تبریک سال نو و آغاز ماه مبارک رمضان اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم در سال جدید در راستای خدمتگزاری به مزدم تلاش بیشتری کنیم.

وی با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته به استان کردستان در گفت: توسعه بدون بودجه و اعتبار امکان‌پذیر نیست و هر چقدر بودجه‌ بیشتری جذب شود، توسعه کردستان هموارتر خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اعتبارات استان در سال ۹۹ حدود ۹۲۲میلیارد تومان بود، تصریح کرد: خوشبختانه در سال‌ گذشته یکهزار میلیارد تومان از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی کشور به کردستان اختصاص یافته و به در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ بیش از ۲هزار و ۵۷۵میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم با اعتبارات جهشی اختصاص یافته، استان را در مسیر توسعه قرار بدهیم.

فرشادان از اختصاص ۴۰۰میلیارد تومان اعتبار ویژه احداث راه‌آهن همدان-سنندج- مرزباشماق مریوان خبر داد و عنوان کرد: سال گذشته ۳۵۰میلیارد تومان هزینه و اوار سال نیز ۳۲۰میلیارد تومان اختصاص یافته ود در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ نیز ۲۲۵ میلیارد تومان ویژه حل مشکل آب سنندج در نطر گرفته شده اشت.

وی از جذب یکهزار و ۸۰۷ میلیارد تومان ویژه توسعه و ایجاد اشتغال در استان خبر داد و افزود: همچنین ۲۲۰۰میلیارد تومان نیز از محل تبصره ۱۸ برای ایجاد اشتغالزایی در کردستان اختصاص یافته است.

عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی از جذب اعتبار ویژه پروژه‌های آبرسانی به روستاهای مشکل‌دار، سد امیرآباد رمشت و بیمارستان کامیاران خبر داد و یادآور شد: امیدواریم با همراهی یکدیگر بتوانیم چرخ زنگ‌زده توسعه کردستان را به حرکت در بیاوریم.