فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از رفع تصرف یک هزار و ۷۰۰ متر مربع از اراضی غرب زاهدان مجاور سیل بند موسوم به روستای تصرفی چاه موتور ستار در مردادماه امسال خبر داد.

سرهنگ غلامرضا سراوانی فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در پی دستور مقام قضایی، یگان حفاظت این اداره کل و پس از هماهنگی های صورت گرفته با فرماندهی انتظامی شهرستان رفع تعرض به یک هزار و ۷۰۰ متر مربع از اراضی غرب زاهدان مجاور سیل بند موسوم به روستای تصرفی چاه موتور ستار در مردادماه امسال اجرایی شد.
وی ادامه داد: متخلفان در بیش از چندین قطعه و در حدود یک هزار و ۷۰۰ متر مربع از اراضی روستای تصرفی مذکور اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز کرده بودند که یگان حفاظت این اداره کل اقدام به تخریب آن کرد.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: یگان حفاظت این اداره کل به طور مستمر و شبانه روزی تحرکات احتمالی در اراضی دولتی واقع در محدوده و حریم شهرهای استان را رصد می کند و در صورت مشاهده هر گونه تخلفات به طور قانونی و به موقع موضوع را مورد بررسی و پیگرد قضایی قرار می دهد.
سراوانی خاطر نشان کرد: شهروندان  در مواجهه با هر گونه زمین‌خواری با شماره تلفن شبانه روزی ۱۶۵۶ یگان حفاظت تماس حاصل کنند.