معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه گفت: کمربندی شهر ساوه روز پنجشنبه با دستور رئیس جمهوری از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح می شود.

علی میرزایی گفت:نصب علائم ایمنی این مسیر بزرگراهی به طول ۲۱ کیلومتر در حال اجرا است و همزمان کار خط کشی و نصب نیوجرسی نیز در دست انجام است.
وی اظهار کرد: افتتاح این مسیر برای شهر ساوه یک تحول بزرگ محسوب می شود زیرا تردد کامیون های عبوری به سمت همدان از درون شهر ساوه ممنوع خواهد شد و بار ترافیک شهری نیز کاهش چشمگیری دارد که مایه آرامش شهروندان خواهد بود.
فرماندار ساوه همچنین گفت: فاز نخست این پروژه در دهه فجر سال ۱۳۹۸ افتتاح شد که ۷۵ هزار نفر از مردم مناطق شمال شهر ساوه از جمله شهرک های علوی، بهزیستی، آوینی و بسیج در قالب پنج شریان اصلی شهر از این طرح بهره مند شدند.
به گفته او، با افتتاح این مسیر، کامیون های عبوری از سمت پایتخت به طرف همدان باید از ورودی این بزرگراه (واقع در میانه های مسیر دسترسی شهر صنعتی کاوه به شهر ساوه) تردد و بعد از پلیس راه ساوه به همدان وارد جاده قدیم شوند.
شهرستان ساوه با بهره مندی از ۱۴۷ کیلومتر آزادراه و ۱۱۰ کیلومتر بزرگراه شریان اصلی و ارتباطی میان مناطق شمالی به جنوب و مرکز به غرب کشور است.