ضرورت برنامه با برش دستگاهی و شهرستانی

ترکیب نا همگن مدیریتی استان به دلیل انبوه مدیران جامانده از دولت قبل در دستگاه های اجرایی، همچون چوب لای چرخ مسیر جدید توسعه استان

اگر چه در هفته های اخیر با انتصاب مدیران حوزه جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و همچنین سازمان برنامه و بودجه، ناوگان مدیریتی استان کردستان به سمت همگرایی حرکت کرده است اما همچنان بخش قابل توجی از مسوولیت های حساس استان در اختیار مدیرانی است که بعضا کمترین همگرایی با نگاه جدید به توسعه استان در دولت سیزدهم را ندارند.

اسماعیل زارعی‌کوشا صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد اظهار داشت: مدیران با ارائه دقیق آمار و ارقام، جلسات را جدی بگیرند چراکه وقت برای برگزاری هر جلسه گذاشته می‌شود، بنابراین باید نتیجه مشخصی داشته باشد.

استاندار کردستان با انتقاد از کلی گویی و بسنده نمودن گزارش ها به آمار ظرفیت‌ها، بر ضرورت برنامه محور و عملیاتی بودن گزارش ها تاکید کرد و تصریح نمود: از دستگاه‌های اجرایی انتظار می‌رود که انسجام‌بخشی و تسهیل‌گری در ایجاد اشتغال را انجام داده و برنامه عملیاتی مشخص مورد توجه مدیران قرار گیرد.

وی با اشاره به ایام تعطیل عید نوروز گفت: کردستان می‌تواند یکی از مقاصد اصلی سفرهای نوروزی باشد لذا فرمانداران تمهیدات لازم را برای ایجاد بازارچه‌های صنایع دستی در ایام نوروز انجام دهند..

زارعی‌کوشا با بیان اینکه تعهدات ایجاد اشتغال برای سال آینده باید برش دستگاهی و شهرستانی داشته باشد، عنوان کرد: از ظرفیت بخش خصوصی در ایجاد اشتغال قطعاً استقبال خواهیم کرد.