شایسته سالاری را فدای تعجیل نخواهیم کرد

اسماعیل زارعی‌کوشا پیش‌از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان کردستان که با حضور مسئولان در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری برگزار شد، اظهار داشت: 

تغییر مدیریت در استان بخصوص در شروع کار دولت جدید شرایطی را با خود به همراه دارد، اذعان کرد: با تغییر دولت نیاز است نفس تازه‌ای بر کالبد استان دمیده شود و با توجه به اینکه این امر در کردستان دیرتر شروع شد نیازمند تلاش بیشتر در این زمینه هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: برای خدمت بهتر به مردم باید همراه و همدل بود چراکه برای مردم فرقی ندارد که چه کسی بر مسند کار است لذا نتیجه کار هر فرد برای مردم ملموس است.

استاندار کردستان تصریح کرد: بنای کار ما همفکری و برادری است و هرکدام از مسئولان در این امر فعالیت خواهند داشت؛ هر قدم و اقدامی که نمایندگان بردارند بدون هیچ ابا و وهمی به مردم اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه از استاندار تا کوچکترین عضو دولت با نمایندگان مردم در مجلس آماده همکاری و این را یک فرصت خواهیم دانست، اعلام کرد: انتخاب مدیران براساس شایسته‌سالاری بوده و تعجیل را فدای شایسته‌سالاری نخواهیم کرد.

زارعی‌کوشا افزود: باید از هر فرصتی برای درست انجام دادن کارها استفاده  کرده و افراد پاکدست، سالم و کسانی که توان سالم‌سازی و مبارزه با فساد را داشته باشند، انتخاب کنیم.

وی به نقش رسانه‌ها در انجام امور اشاره کرد و گفت: از رسانه‌ها خواستاریم که منتقدانی منصف و اطلاع‌رسان‌های واقعی باشند.

استاندار کردستان از سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به استان خبر داد و گفت: امیدواریم هرچه زودتر این سفر انجام شود تا در تعیین بودجه سال آینده نقش داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه تعهد در جایی معنا می‌شود که تا روز آخر پیگیر کارهای خودمان باشیم، اعلام کرد: رول شورای اداری را از این رول فعلی خارج خواهیم کرد و به روال سؤال و جواب از عملکرد مدیران و جلسه کامل کاری تبدیل خواهیم کرد.

زارعی‌کوشا یادآور شد: مدیر دستگاه‌ها باید از هر کسی بیشتر نسبت به مشکلات و عملکرد دستگاه‌های خود اشراف داشته باشند.