شهرام ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان در گفتگو با خبرنگار راه ساز در آیین بهره برداری از پروژه تیژ تیژ- گاران این مسیر را عنوان یکی از مطالبات جدی مردم کردستان نام برد و افزود: این پروژه…

شهرام ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان در گفتگو با خبرنگار راه ساز در آیین بهره برداری از پروژه تیژ تیژ- گاران این مسیر را عنوان یکی از مطالبات جدی مردم کردستان نام برد و افزود: این پروژه به دلیل اهمیت ویژه  و نیمه تمام ماندن از سال ها قبل به معضلی برای استان تبدیل شده بود که از سال ۹۵ با تمهیدات صورت گرفته پیشرفت پروژه را از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی به ۱۰۰ درصد رساندیم.
وی افزود: از مزایای این پروژه می توان به کاهش ۲۵ کیلومتری مسیر مریوان- سنندج، کاهش زمان سفر و کاهش تلفات جاده ای اشاره کرد، نیز این مسیر می تواند یکی از مسیرهای معرفی جاذبه های گردشگری استان به مسافرین باشد.
ملکی با اذعان اینکه این پروژه بخشی از پروژه سنندج- مریوان-باشماق می باشد اظهار داشت:
امروز همزمان با بهربرداری از پروژه ۵۲ کیلومتری واریانت تیژتیژ گاران ۱۱ کیلومتر از گردنه خروسه در دو قطعه با میزان اعتبار ۱۷۵ میلیارد تومان کلنگ زنی شد و به موازات وضعیت اعتباری پروژه عملیات باقی مانده جزء برنامه می باشد. کمربندی ورودی مریوان به سمت باشماق نیز بخش دیگری از این مسیر است که امیدواریم اعتبارات لازم به آن اختصاص پیدا کند.
ملکی در پاسخ به این سوال که آیا چهار خطه کردن مسیر در دستور کار قرار دارد؟ گفت: با تغییرات صورت گرفته در پیوست قانون پروژه “تحت عنوان بهسازی محور سنندج -مریوان” می تواند امکان چهارخطه این مسیر فراهم گردد و در این راستا چهار خطه کردن گردنه خروسه در دستور کار قرار دارد.