معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: از مجموع ۱۴ مدرسه در حال احداث در سایت‌های مسکن‌مهر استان ۷ باب آن تکمیل شده و احداث ۶ باب مدرسه دیگر مطابق با برنامه‌اجرایی سال ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی…

امیر زاغیان معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص وضعیت خدمات روبنایی مسکن‌مهر استان و تعهدات این اداره‌کل اظهار کرد: احداث خدمات روبنایی در سایت‌های مسکن‌مهر در راستای تحقق برنامه‌های تدوین شده برای توسعه خدمات و رفاه ساکنان شریف مسکن‌مهر و با هدف بهبود کیفیت زندگی آنان در دستور کار قرار گرفت.  
وی افزود: احداث خدمات روبنایی در سایت‌های مسکن‌مهر استان اصفهان مطابق با شیوه‌نامه ابلاغی صورت می‌پذیرد و تعهدات اداره‌کل راه و شهرسازی این استان نیز مبنی بر تهیه زمین و تامین اعتبار یک سوم از کل آن است.  
معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت: بر این اساس تا کنون ۱۴ مدرسه در سایت‌های مسکن‌مهر استان در شهرهای کاشان، شاهین‌شهر، نایین، خمینی‌شهر، ورزنه، گرگاب، شهرضا، گلشن (دهاقان) و گلپایگان در حال احداث بوده. که ۷ باب آن دارای پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد و تکمیل شده است.  
وی با بیان اینکه مدارس بصورت ۶ کلاسه، ۹ کلاسه و ۱۲ کلاسه و یک مجتمع آموزشی احداث شده است اذعان داشت: زیربنای اختصاص داده شده برای ساخت این تعداد مدارس مجموعاً  ۱.۴۷ هکتار بوده است.  
زاغیان افزود: مطابق با برنامه اجرایی سال ۱۴۰۰ نیز احداث ۶ باب مدرسه دیگر برنامه‌ریزی شده است.  
وی در خصوص وضعیت احداث مساجد در سایت‌های مسکن‌مهر استان اصفهان اذعان داشت: در ۲۱ سایت مسکن‌مهر استان، تهیه زمین و پرداخت یارانه جهت احداث مساجد صورت گرفته است.  
معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه از این تعداد ۱۲ مسجد تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است گفت: مابقی آن نیز جهت تکمیل به اداره اوقاف و امور خیریه استان تحویل شده و هزینه های آن در چارچوب مربوطه پرداخت می‌شود.  
وی اضافه کرد: این مساجد در سایت‌های مسکن‌مهر شهرهای کاشان، قمصر، شاهین‌شهر، نایین، نجف‌آباد، گلپایگان، شهرضا، خمینی‌شهر، خوانسار، بادرود، نطنز، خالدآباد، چادگان، داران، دهاقان، ورزنه، اردستان، فریدونشهر و آران و بیدگل واقع شده است.  
زاغیان عنوان کرد: برای احداث یک باب کلانتری در سایت مسکن‌مهر شهر کاشان، در سنوات گذشته تامین زمین و اختصاص مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان یارانه انجام پذیرفته، همچنین در برنامه اجرایی سال ۱۴۰۰ نیز  احداث ۲ باب کلانتری در شهرهای تیران و شاهین‌شهر مدنظر قرار گرفته است.