رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:جامعه هدف قانون جهش تولید مسکن اقشار متوسط رو به پایین از لحاظ درآمدی بوده که امکان پرداخت اقساط ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومانی را ندارد.

محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در جمع خبرنگاران در واکنش به صحبت‌های مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید د رباره اقساط ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی تسهیلات واحدهای نهضت ملی مسکن طی دوره بازپرداخت ۵ساله گفت: هنگام تصویب قانون جهش تولید و تامین مسکن تصمیم بر این بود که حداکثر اقساط پرداختی متقاضیان بیش از ۴۰ درصد درآمد آنها نباشد، بدین معنی که اقساط واحدهای مسکونی ساخته شده در قالب قانون جهش تولید مسکن باید زیر ۵ میلیون تومان باشد.

وی ادامه داد: در قانون جهش تولید مسکن صندوقی تحت عنوان «صندوق ملی مسکن» پیش بینی کردیم که منابع آن به صورت قرض الحسنه بوده و نرخ سود و بازپرداخت تسهیلات را تعدیل می‌کند. در سال گذشته ۳۰ هزار میلیارد تومان به این صندوق ملی مسکن تزریق شده که از محل بازپرداخت اقساط مسکن مهر و کمک های دولتی بوده است از این رو میانگین نرخ سود تسهیلات خانه‌های ساخته شده باید ۸ الی ۱۰ درصد باشد.

نماینده جهرم در مجلس عنوان کرد: این که یکی از مسئولان دولتی نرخ اقساط تسهیلات واحدهای قانون جهش تولید مسکن را ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان اعلام می‌کند، به هیچ عنوان امکان پذیر نبوده و اگر قرار است چنین ارقامی دریافت شود باید گفت، متقاضیان امکان پرداخت چنین مبلغی را ندارند.

رضایی‌کوچی تصریح  کرد: از مسئولان خواهشمندم در مصاحبه‌های خود مطالبی غیر واقعی نگویند که مردم نا امید شوند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: اقساط واحدهای قانون جهش تولید مسکن به صورت پلکانی طراحی شده و باید برای شروع زیر ۵ میلیون تومان باشد. از طرفی جامعه هدف این قانون نیز اقشار متوسط رو به پایین از لحاظ درآمدی نظیر کارمندان و کارگران هستند که امکان پرداخت اقساط ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومانی را ندارند.