شورای ششم شهر سنندج جهت پیگیری مطالبه آب مطلوب با وزیر نیرو دیدار کردند.

ضعف قوانین در حوزه شورا ها این نهاد نظارتی و تصمیم ساز محلی را همچون شیری بی یال و دم در میان انبوهی از دستگاه های اجرایی مدعی رها ساخته است و از طرفی به واسطه انبوه اخبار تخلفات در ادوار گذشته، شورا های شهر در حداقل اعتماد عمومی قرار دارند.
در چنین فضایی دوری از لابی گری و شنیدن مطالبات به حق مردم شهر، از زبان شورا می تواند تا حدود زیادی در راستای ترمیم اعتماد از دست رفته باشد.
این ایام اما شهروندان سنندج به دلایل متعدد از جمله بد مدیریتی های آبی در سال های متمادی، به آب شرب مطلوب دسترسی ندارند و دبه به دست برای تامین آب شرب آواره چشمه های اطراف شهر شده اند. ورود شورای شهر به این مهم به عنوان اصلی ترین مطالبه مردم سنندج مورد انتظار است و می تواند در روند رفع مشکل راهگشا باشد.
انتشار خبر دیدار اعضای شورای ششم شهر سنندج با وزیر نیرو، همچون اقدامی مسوولانه در راستای تسریع در عملیات آبرسانی به شهر سنندج محل دلگرمی است، اقدامی که در صورت پیگیری و تداوم  در کنار شفافیت و پرهیز از ایجاد فضای رانتی در حاشیه شورا می تواند در احیای جایگاه مخدوش شورا نقش به سزایی داشته باشد.
بهروز ابراهیم آبادی رییس کمیسون سرمایه گزاری شورای شهر سنندج که در این دیدار بر ضرورت احداث تصفیه خانه مدرن برای سنندج تاکید داشته است در گفتگو با خبر نگار راهساز در خضوص این جلسه گفت:
مطالبه آب مطلوب از جمله اساسی ترین حقوق شهروندان سنندجی است که متاسفانه به واسطه ضعف در برنامه ریزی در این حوزه از آن بی بهره هستند.
ابراهیم آبادی در این گفتگو عنوان کرد که چنین شرایطی در شان مردم شهر سنندج نیست که برای تامین آب سالم، دبه به دست در صف چشمه های اطراف شهر باشند و شورای ششم به عنوان نماینده شهروندان در این موضوع پرچمدار این مطالبه به حق شهروندان خواهد بود و تا حصول نتیجه این موضوع را پیگیری خواهد نمود.
رییس کمیسون سرمایه گزاری خاطر نشان کرد که در دیدار با وزیر به همراه نمایندگان مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی، وزیر نیرو ضمن وعده تامین مالی پروژه انتقال آب سالم به سنندج، شخصا روند پیشرفت پروژه را کنترل خواهند کرد.
در این دیدار دکتر محسن فتحی و دکتر مهدی فرشادان نمایندگان مردم سنندج،کامیاران و دیوانداره در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشته و بر ضرورت تسریع در روند حل مشکل تاکید داشتند.