رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستانهای نوشهر، چالوس و کلاردشت از نشست مسئولان راه و شهرسازی مازندران برای طرح تعریض جاده چالوس حد فاصل مرزن آباد تا دزدبن خبر داد.

مجتبی شهسوار رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستانهای نوشهر، چالوس و کلاردشت گفت: نشست با محوریت بررسی مشکلات و رفع موانع اجرایی پروژه تعریض جاده چالوس در دفتر شرکت ملی و ساختمان در مرزن آباد برگزار شد.
شهسوار افزود: عملیات تعریض و بهسازی محدوده مرزن آباد – دزدبن به طول ۱۵کیلومتر و با اعتباری افزون بر ۱۳۵۰ میلیارد ریال از آذر ماه سال ۹۷ آغاز و با سرعت مناسبی در حال انجام می باشد،  همچنین عملیات تعریض و بهسازی ۵ کیلومتر از این محور نیز در طی سالیان گذشته به اتمام رسیده و در اختیار کاربران جاده ای است.
فرماندار شهرستان چالوس نیز در این نشست گفت: جاده ارتباطی چالوس _کرج یکی از محورهای پرتردد و پیوند دهندهٔ پایتخت کشور به غرب مازندران است و در این مسیر هرساله به ویژه در نیمه اول سال شاهد افزایش تردد مسافران و گردشگران هستیم، بنابراین باید با رفع موانع و مشکلات، اجرای کامل طرح تعریض هرچه سریعتر تمام شود.
سید رسول حسینی در ادامه افزود: آنچه گزارش شده، در مسیر اجرای طرح مشکلاتی مانند مسائل جابه جایی تیرهای برق، زیست محیطی و طبیعی و موارد دیگر وجود دارد، که انتظار می‌رود در این نشست مصوباتی تصویب شود که هرچه زودتر موانع برطرف و شاهد افتتاح و بهره برداری این طرح باشیم.
سهراب طور معاون مهندسی و ساخت  اداره کل راه و شهرسازی استان در خصوص محور کندوان عنوان کرد: راه تاریخی کندوان با قدمت بیش از ۷۰ سال تنها راه ارتباطی زمینی غرب استان بوده و در تمام فصل‌ها و روزهای سال به ویژه مناسبت‌ها و تعطیلات برای جابه‌جایی بار و به ویژه مسافر با وسعتی بسیار گسترده مورد استفاده بهره‌برداران سامانه حمل و نقل جاده‌ای قرار می‌گیرد.
طور ابراز امیدواری کرد با رفع موانع این پروژه، در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از فاز اول طرح تعریض محور جاده چالوس حد فاصل مرزن آباد تا دزبن به طول ۵ کیلومتر خواهیم بود.
سید رسول حسینی فرماندار شهرستان در پایان از افتتاح و بهره برداری فاز اول این طرح به طول پنج کیلومتر تا شهریور ماه خبر داد.
لازم به ذکر است سید رسول حسینی فرماندار شهرستان چالوس، احمد توکلی مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری مازندران، سنگاری مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران(نوشهر)، سهراب طور معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه وشهرسازی مازندران، بخشدار و شهردار مرزن آباد، رؤسای راهداری، صمت و راه و شهرسازی شهرستان چالوس و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در این نشست حضور داشتند.