رئیس‌اتحادیه مشاورین ‌املاک همدان از رکود ۹۰ درصدی خرید و فروش ملک در همدان خبر داد و گفت: در حال حاضر به علت افزایش هجومی ‌قیمت با کاهش ۹۰ درصد خرید و فروش ملک مواجه هستیم.

ابراهیم‌جمالی با اشاره به مصوبه ستاد ملی ‌کرونا درباره تمدید قرارداد اجاره مستأجرین، اظهارکرد: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا مستأجران می‌توانند یک سال دیگر قرارداد خود را تمدید کرده و مالکان باید ۱۵ درصد به مبلغ قرار داد قبلی خود اضافه‌ کنند.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به جزئیات مصوبه ستاد ملی‌کرونا، افزود: مالکان اجازه ندارند تا یک سال برای مستأجرین حکم تخلیه بگیرند بلکه می‌توانند با افزایش ۱۵ درصدی به مبلغ قرار داد قبلی، قرارداد خود را تمدید کرده و هرگونه افزایش بیش از ۱۵ درصد تخلف بوده و به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود و درصورت مشاهده به شدت با آن برخورد خواهیم کرد.
جمالی درمورد پیگیری تخلفات، گفت: گشت‌های نظارتی اتحادیه مشاورین املاک و واحد بازرسی‌ اتاق‌اصناف هرروزه در سراسر شهر به نظارت خود ادامه داده و با هرگونه تخلفی برخورد می‌کنند.
وی در پایان با اشاره به مهاجرت معکوس از شهر به روستا به دلیل افزایش قیمت اجاره‌ مسکن در شهر، افزود: به‌طورقطع با افزایش اجاره بهای مسکن عده‌ای از مردم ناچار به این هستند که محل زندگی خود را به محلات پایین‌تر برده و مردمی که در حاشیه شهر زندگی می‌کنند ممکن است به روستا مهاجرت کنند اما متأسفانه آمار دقیقی در این باره در دست نداریم و این موضوع مستلزم تحقیقات گسترده است.