انتقاد استاندار کردستان از افتتاح پروژه های نیمه تمام در کردستان

در کردستان مساله ای به نام نا امنی نداریم

اگرچه  تلاش دولت ها برای ثبت افتخار افتتاح پروژه ها در کارنامه خود، همواره سبب چالش های اساسی در حوزه کیفی به سبب تعجیل خارج از برنامه پروژه ها است، و این معضل مختص دولت خاصی نیست اما ماه های پایانی دولت دوازدهم، کردستانی ها شاهد نوع جدیدی از افتتاح ها بودند که در سطح کشور کمتر دیده شده است. مجموعه ای از افتتاح های تبلیغاتی چندین طرح مهم در کردستان و هزینه ای که به سبب ناکامی دولت دوازدهم از جیب مردم کردستان پرداخت شد.

ظاهر داستان بریدن چند روبان در مسیر ناتمام سنندج-مریوان، فرودگاه نیمه کاره سقز و سفت کردن پیچ ریل بدون ایستگاه کردستان توسط استاندار وقت و معاونینی بود که بهتر از هر کسی می دانستند که این طرح ها به اتمام نرسیده است و با اعلام افتتاح استان دچار چالش می شود. 

افتتاح های کذایی که در آن ایام بیشتر به بازی استاندار و معاونین می مانست، امروز به یکی از معضلات کردستان بدل شده. به  صورت معمول با اعلام اتمام این پروژه ها، ردیف های اعتباری طرح از برنامه تامین مالی خارج می شود و بازگرداندن آن مسیر و تلاشی طولانی می طلبد. این معضل تامین مالی پروژه های نیمه تمام افتتاح شده را با چالش جدی مواجه ساخته است، در چنین شرایطی هزینه “افتتاح های زرد مدیران وقت” از جیب مردم استان پرداخت می شود.

 اسماعیل زارعی کوشا، استاندار کردستان شامگاه شنبه در سفر به شهرستان کامیاران اظهار داشت: متاسفانه در استان پروژه‌هایی بصورت ناتمام به بهره‌برداری رسیده و این مشکل موجب شده که از ردیف بودجه خارج شود و الان برای تامین اعتبار آنها با مشکل مواجه باشیم. وی همچنین در جمع علمای دینی این شهرستان ضمن ابراز افتخار به نمود وحدت سنی و شیعه در کامیاران به عنوان الگویی موفق، عنوان کرد:  امروز مردم نیازمند مدیرانی خدمتگزار و عملگرا هستند و باید معضلات و نارسایی‌ها از نزدیک دیده شو، لذا مدیر پشت میز نشین هرگز نمی‌تواند دردی از جامعه را دوا کند. 

زارعی کوشا همچنین ابراز داشت: دشمنان تحمل وحدت و برادری مردم کردستان را ندارند و برای از بین رفتن این انسجام دست به هر کاری می‌زنند. استاندار کردستان تاکید کرد: باید در مقابله به شبهات عقیدتی دشمنان که هدفشان تخریب اسلام، نظام و انقلاب است هوشیارانه و با بصیرت عمل کنیم؛ خوشبختانه مسئله‌ای به نام ناامنی در کردستان نداریم، لذا تلاش این عناصر خودفروخته از بین بردن امنیت در منطقه و کل استان است.

زارعی کوشا با اشاره به اینکه وحدت در شهرستان کامیاران برای سایر نقاط کشور و استان می‌تواند یک الگوی کامل باشد، عنوان کرد: خوشبختانه روحانیون سنی و شیعه در کردستان مشغول بسط و گسترش مبانی دینی و اسلامی هستند و تاکنون خبری از تقابل بین این دو مذهب در این خطه دیده نشده است که این نشان دهنده بصیرت بالای علما، روحانیون و مردم این شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه مشترکات بین اهل سنت و تشیع بی شمار است، گفت: امروز مردم نیازمند مدیرانی خدمتگزار و عملگرا هستند؛ باید معضلات و نارسایی‌ها از نزدیک دیده شود؛ مدیر پشت میز نشین هرگز نمی‌تواند دردی از جامعه را دوا کند