معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به لزوم تجمیع ظرفیت‌ها و امکانات موجود برای تحویل واحدهای باقیمانده مسکن مهر پاوه گفت: موضوع عدم انجام تعهدات جهت تسریع در تحویل واحدها بررسی و با…

«منوچهر فخری» عصر یکشنبه در جلسه شورای مسکن شهرستان پاوه در سرسرای اجتماعات فرمانداری افزود: از ۶۲۰ واحد مسکن مهر پاوه، ۱۹۲ واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده، ۱۹۲ واحد دیگر آماده تحویل و مابقی واحدها نیز بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی اظهار داشت: برای تسریع در انجام امور و رفع مشکلات، امروز مواردی از جمله وضعیت پرداخت سهم آورده مردم، مشکلات تعاونی و تعهدات پیمانکاران بررسی شد و با توجه به تأکید ویژه استاندار کرمانشاه در مسیری اقدام خواهد شد که تمام واحدها در برنامه زمانبندی مناسب و با همکاری مردم، راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تعاونی ها به ذینفعان تحویل داده شود.
او تاکید کرد: اعتمادسازی و رفع مشکلات بین واحدها و تعاونی ها کار مهمی بوده و از تلاش، زحمات و پیگیری های صورت گرفته نیز برای پیشرفت مطلوب این پروژه تقدیر و تشکر می‌کنم.
وی تلاش های فرماندار، شرکت های تعاونی و پیمانکاران را نیز در ماه های گذشته قابل تقدیر دانست و بیان داشت: پرونده مسکن مهر پاوه در مراجع قضایی برای بررسی میزان قصور افراد ذی ربط در حال پیگیری است و ضمن مشخص کردن افرادی که به موقع به تعهدات خود عمل نکرده اند با هماهنگی واحدها به متقاضیان تحویل می شود.
فخری تصریح کرد: این پروژه توسط یک تیم منسجم در حال پیگیری است و در هر شرایطی و با هر سختی و مشکلاتی که داشته به صورت کامل جهت تحویل به مردم آماده می شود.
کیفیت مسکن مهر پاوه مطلوب است
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: شرایط ویژه زمین محل احداث پروژه و توپوگرافی سخت شهرستان سبب شد در جبهه های مختلفی با چندین اکیپ عملیاتی مراحل احداث پروژه مسکن مهر پاوه پیگیری شود و این امر به یقین هزینه های ساخت را چندین برابر نمود چون عملیات های ویژه ای برای خاک‌برداری، تسطیح محوطه، دیوارکشی، راه‌دسترسی، دیوارچینی و سایر موارد انجام شد و کیفیت اجرا نیز تاکنون مطلوب ارزیابی می شود.
وی که برای پیگیری مشکلات مسکن مهر پاوه در این جلسه حضور داشت، تأکید کرد: همه باید با تشریک مساعی و هم افزایی در مسیری گام برداریم تا هر چه سریعتر شاهد رویدادی خوشایند به نام واگذاری کلیه واحدهای مسکن مهر به مردم باشیم.
فخری گفت: برای پایان کار پروژه مسکن مهر مسوولان و اعضای شورای مسکن، شرکتهای تعاونی، پیمانکاران و ناظران هر چه کارهای باقیمانده را با جدیت و اهتمام بیشتری پیگیری کنند.
وی به گزارش فرماندار پاوه اشاره داشت و بیان کرد: بر این اساس تاکنون ۵۵۰ نفر از اعضای شرکت‌های تعاونی مسکن مهر حق عضویت خود را پرداخت و کمتر از ۷۰ نفر در این خصوص تاکنون اقدامی نداشته اند و انتظار داریم حق عضویت اولیه خود را پرداخت کنند زیرا این موضوع یکی از دلایل عدم تحویل به موقع واحدها بوده است و انتظار داریم مردم همکاری بیشتری در پرداخت سهم آورده داشته باشند.
شهرستان مرزی پاوه با ۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی استان کرمانشاه واقع شده است.