عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که مشاوران املاک بدون نظارت رها شده‌اند، گفت:برای جلوگیری از سوءاستفاده احتمالی بنگاه‌های املاک باید دارای قانون، ضابطه و مسئولیت مشخص باشند.

رحمت اله فیروزی پوربادی با اشاره به لزوم بازنگری در فعالیت مشاوران املاک گفت: افزایش سرسام آور قیمت مسکن در سال‌ها اخیر نگرانی‌هایی را در خصوص نقش بنگاه‌ها معاملاتی در افزایش قیمت‌ها به دلیل وابستگی تعرفه آنها به نرخ املاک به وجود آورد زیرا برخی از این دفاتر مشاوره املاک با دلالی، سفته بازی و قیمت سازی زمینه افزایش قیمت مساکن را فراهم می‌کردند.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش نارضایتی از عملکرد  بنگاه‌ها و تاثیر آنها بر افزایش قیمت خانه، کمیسیون عمران طرح کاهش تعرفه بنگاه‌های معاملاتی را در دستور کار خود قرار داده و کلیات آن نیز به تصویب رسید. همچنین مقرر شد جزییات آن در کمیته‌ای تخصصی با حضور ذی‌نفعان مورد بررسی قرار بگیرد تا دفاتر مشاوره املاک درچهارچوب قانون با تعرفه‌ای مشخص به مردم خدمت رسانی کرده و از افزایش کاذب قیمت مسکن جلوگیری شود.
نماینده مردم نطنز و بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه دفاتر مشاوران املاک بدون نظارت رها شده اند تصریح کرد: متاسفانه هیچ مسئولیت قانونی برای فعالیت بنگاه‌های مشاوران املاک تعریف نشده است.
فیروزی بیان کرد: معتقدم بنگاه‌های معاملاتی باید مانند دفاتر ثبت اسناد، پلیس +۱۰ و سایر مجموعه‌های خدمات‌رسان دارای قانون، ضابطه و مسئولیت باشند تا از سوء استفاده احتمالی جلوگیری شود. امیدواریم با تصویب چنین طرحی نقص‌های موجود در فعالیت بنگاه‌ها رفع شود.