بهمن مرادنیا در بازدید از روند احداث راه آهن همدان به سنندج راه آهن را یکی از پروژه های حیاتی و اثرگذار برای توسعه استان دانست و گفت: با پیگیری های انجام شده توسط مدیران استانی و همکاری و مساعدت های بی…

 بهمن مرادنیا در بازدید از روند احداث راه آهن همدان به سنندج راه آهن را یکی از پروژه های حیاتی و اثرگذار برای توسعه استان دانست و گفت: با پیگیری های انجام شده توسط مدیران استانی و همکاری و مساعدت های بی دریغ ریاست جمهوری، وزارت راە و شهرسازی و سازمان برنامە و بودجە اعتبار مورد نیاز برای اتمام راە آهن همدان به سنندج تامین شده است.
وی بابیان اینکه شرکت راه آهن بصورت ویژه ریل مورد نیاز پروژه را تامین و به محل حمل می کند، اظهار داشت: هم اکنون حدود دو کیلومتر ریل گذاری در روز صورت می گیرد و این میزان در روزهای آینده به سه کیلومتر افزایش پیدا می کند. مرادنیا اضافه کرد: راه آهن همدان به سنندج تا هفتم مردادماه سالجاری به اتمام می رسد و توسط ریاست جمهوری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود راه آهن را جزو زیرساخت های توسعه ذکر کرد و گفت: هدف ما تنها رساندن راه آهن به سنندج نیست، بلکه در تلاشیم راه آهن را از سنندج به مرز باشماق و اقلیم کردستان عراق برسانیم. وی افزود: مطالعات راه آهن سنندج به مرز باشماق در دست اقدام است و درصورت اعلام آمادگی اقلیم کردستان  عراق به اتفاق وزیر راه و شهرسازی آماده سفر به اقلیم و نهایی کردن پروژه هستیم.