نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان و برخی مدیران، از پروژه های آبی شهرستان مریوان بازدید نمودند

 روز چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ نماینده مردم شهرستانهای مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای، مدیر دفتر طرحهای توسعه منابع آب این شرکت و جمعی از مدیران شهرستان‌های مذکور از روستای چناره، ایستگاه پمپاژ و شبکه انتقال آب سد گاران، بازدید بعمل آوردند.
دکتر قاسمی‌پور ضمن بازدید از روستای چناره اظهار داشت: شهرستان مریوان خصوصا روستای چناره از قابلیت اشتغالزایی و توسعه اقتصادی خوبی برخوردار است و مسئولین مربوطه باید تمام همت خود را در جهت شکوفایی این منطقه بکار بگیرند.
نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولان همت کنند تا دیگر هیچگاه از کردستان به عنوان یک استان محروم نامی برده نشود و برای این منظور باید از موازی‌کاری و جزیره‌ای عمل کردن، خودداری کنند و تمام تلاش خود را برای رفع محرومیت‌های استان، بکار گیرند.
وی داشتن برنامه مشخص را ضروری دانست و اشاره کرد: مدیران استانی خصوصا در شهرستان‌های مریوان و سروآباد، لازم است تمامی پروژه‌های ذیربط را از حالت فعلیت به عینیت تبدیل کنند و زمانی می توانند مدعی خدمت‌رسانی باشند که باری از دوش مردم بردارند و این ممکن نیست مگر با تفکر و کار جهادی و یقیناً خالی از اجر معنوی نیست.  
مهندس آرش آریانژاد تسریع در پروژه های بخش آب استان را از دغدغه های مجموعه شرکت آب منطقه‌ای دانست و گفت: در حال حاضر این شرکت آمادگی کامل دارد تا برای نواحی یک و دو عمرانی مریوان، میزان ۱ هزار و ۹۵۰ هکتار و برای ناحیه عمرانی جنوب دریاچه زریبار نیز تا یک ماه آینده حجم حدود ۱ هزار و ۷۰۰ هکتار آب را تحویل سازمان جهاد کشاورزی نماید.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کردستان با اشاره به زنجیره‌ای وسیع از اقدامات در حال انجام توسط این شرکت در سطح استان، عنوان کرد: با وجود مشکلات اقتصادی فراوان و کاهش نزولات جوی و کم آبی، مجموعه شرکت آب منطقه‌ای کردستان در تمامی حوزه های تخصصی خود، خصوصا در بحث پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه ها و صیانت و حفاظت از منابع آب، تمام تلاش و همت خود را بکار برده و خوشبختانه نتایج خوبی نیز حاصل گردیده است.
در جریان بازدید مهندس فاروق منصوری “مدیر دفتر طرحهای توسعه منابع آب این شرکت”ضمن ابراز دغدغه‌های پروژه‌های آبی شهرستان مریوان، توضیحات جامع و کاملی در خصوص سد، شبکه، ایستگاه پمپاژ گاران و تصفیه خانه، ارائه نمود که مورد استقبال نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، قرار گرفت.
درخاتمه بازدید نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی از تلاش های اثرگذار و خدمات مدیریت و مجموعه شرکت آب منطقه ای کردستان، قدردانی کرد.