پیش از ظهر امروز سید انور رشیدی چهل و هفتمین شهردار شهر سنندج در جریان نشستی با اصحاب رسانه به تشریح برنامه های خود برای شهرداری سنندج پرداخت.

رشیدی در این نشست که بخش نخست آن به گزارش مشکلات اساسی شهر سنندج تعلق داشت اعلام داشت که هر زمان آماده پاسخگویی در خصوص تصمیماتم در گذشته خواهم بود و با پشتوانه چهارده سال اعتماد مردم شهر سنندج به میدان آمده ام.
شهردار سنندج اعلام داشت که شهر را در شرایطی بحرانی تحویل گرفته است و ریل گذاری غلط صورت گرفته در گذشته امکان تغییر سریع را از تیم مدیریتی جدید گرفته است. وی همچنین عدم مدیریت شهرداری بر منابع انسانی را موجب ناکارآمدی شهرداری دانست و وضعیت سازمان های تابعه شهرداری را آشفته و بحرانی اعلام کرد.
شهرداری سنندج معادل ۵۰ درصد بودجه سالانه بدهکار است
رشیدی در این نشست بدهی شهرداری سنندج را که پیشتر در زمان تودیع شهردار پیشین ۵۰ میلیارد تومان اعلام شده بود بالغ بر ۲۲۵ میلیارد اعلام نمود و اظهار داشت که این مبلغ بجز پرونده های محکومیت شهرداری در مراجع قضایی است که با احتساب آنها شهرداری بسیار بیشتر از ۵۰ درصد بودجه سالانه بدهی دارد.
اولویت های شهردار جدید سنندج
رشیدی اولویت اول خود را در شهرداری پرداخت حقوق معوق کارکنان و اولویت دوم را تکمیل پروژه های ابتر مانده در شهرداری سنندج عنوان کرد و افزود در ماه های پایانی مدیریت پیشین بدون پشتوانه کارشناسی تعهد زیادی برای شهرداری ایجاد شد که کار را در ابتدا برای ما دشوار کرده است.
انتقاد از توزیع ناعادلانه خدمات شهری در سنندج
شهردار سنندج ضمن انتقاد به عملکرد مدیریت پیشین، خدمات ارایه شده به شهروندان را ناعادلانه دانست و اظهار داشت در این دوره بر عدالت در خدمات تاکید خواهد کرد و همچنین از دستگاه های خدمات رسان در شهر سنندج خواست تا شهرداری را به صورت یک مجموعه یکپارچه مدیریت شهر ببینند و در تحقق اهداف شهرداری همراهی کنند.
ترافیک، پیاده محوری و پیاده راه فردوسی
انور رشیدی در این دیدار ضمن اشاره به وضعیت نامناسب ترافیک در شهر سنندج، بازنگری در طرح ترافیک شهر را به عنوان اولین قدم شهرداری در این موضوع عنوان کرد و اظهار داشت به زودی این بازنگری توسط مشاور انجام خواهد شد. وی همچنین عدم توجه پیوست ترافیکی و پیش بینی مسیر های جایگزین در پیاده راه فردوسی اشاره کرد و اعلام داشت که “پیش بینی می شود در زمان بازگشایی مدارس، در خیابان های مجارو پیاده راه مشکلات عدیده ترافیکی داشته باشیم”. تقویت ناوگلان حمل و نقل عمومی و ساخت پارکینگ های طبقاتی در هستهد مرکزی از جمله دیگر برنامه های مورد اشاره شهردار برای حل معضل ترافیک بود.
وانت بار های سنندج ساماندهی می شوند
شهردار سنندج ضمن نامناسب دانستن وضعیت وانت بار های سطح شهر اعلام داشت که به صورت موقت ۴ نقطه برای ساماندهی و هدایت این وانتی های در نظر گرفته شده و از برنامه راه اندازی فروشگاه های درون محله ای شهرداری به عنوان راه حل طولانی مدت در این خصوص نام برد.
در پایان شهردار سنندج به جمع خبرنگارن اعلام داشت که با آغوش باز پذیرای انتقادات خواهد بود و در مدت تصدی ایشان هیچ شکایتی از هیچ رسانه، منتقد و خبرنگاری مطرح نخواهد گشت.