مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۳میلیون تن کالا از استان کرمانشاه به دیگر نقاط کشور جابجا شده که ۷۰۸ هزار تن مربوط به سیمان کیسه ای یا فله ای بوده…

فریبرز کرمی گفت: در پنج ماهه امسال تاکنون ۳ میلیون و ۴۶۴ هزار تن کالا جابجا شده است که بیشترین حمل و نقل، مربوط به سیمان کیسه ای یا فله ای با تناژ ۷۰۹ هزار و ۵۶۷ تن است.
وی ادامه داد: شهرستان کرمانشاه با جابجایی ۲میلیون و ۴۰۳ هزار تن کالا بیشترین حمل و نقل تناژ را در بین شهرستان های استان دارد و تعداد حواله های صادر شده ۲۳۱ هزار و ۶۰۰ نسخه و تعداد بارنامه های صادره ۲۲۹ هزار و ۵۴۸ نسخه بوده است که در مقایسه با تعداد مشابه سال گذشته صدور بارنامه ۳ درصد افزایش داشته است.
کرمی تصریح کرد: عمده کالاهای جابجا شده در استان شامل ده کالای: سیمان (کیسه ای، فله ای)، کلینگر، اوره، پلی اتیلن، کنجاله، سنگ سنگبری، گازوئیل، مازوت و گندم انسانی می باشد.
وی در پایان افزود: کنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل کالا بیشتر شده است که طی این نظارت ها ۴۴۹ مورد تخلف کشف و در کمیسیون های مربوط برسی و اعمال قانون صورتگرفته است.