در دیدار مجمع نمایندگاه استان کردستان به همراه استاندار با ریاست جمهوری، ضمن گزارش عملکرد دولت سیزدهم در این مدت از سوی استاندار کردستان سید مهدی فرشادان نماینده شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران…

 

از الطاف حضرتعالی این است که در سند گام دوم انقلاب فاصله و وضع موجود را کم کنید، چگونه؟
قطعا برنامه تحول فوری کوتاه مدت شما زیر بنای تحولی چهار ساله خواهد بود، چگونه؟

اگر دلسوزان استان در کنار حضرتعالی نقش آفرینی کنند، اگر هیات دولت، کارگزاران، دولت مردان ارشد شما تئوری ایران قوی و ما میتوانیم را با نخبگان و دلسوزان بازخوانی کنند، در غیر این صورت در حد یک شعار باقی خواهد ماند، لطفا این انتقاد بنده را دلسوزانه تفسیر نمایید
فساد ستیزی، جوان گرایی و عمل گرایی از ویژگی های بارز دولت شماست، لذا انتظار داریم کردهارا از حاشیه به متن بیاورید؛ انتظار داریم کردهارا از پشت صحنه سیاسی به روی صحنه آورده و از سایه بی عدالتی دولت های گذشته به زیر آفتاب دولت خود فراخوانید کردهارا با سیاست آشتی داده و نخبگان مارا شریک سیاسی خود کنید تا یاران وفادارتان بیشتر شود.
آقای دکتر رئیسی بنده نمیخوام مرثیه بخوانم؛ استان کردستان ظرفیت های بسیاری دارد، یکی از دردهای تاریخی ما این است که معادن ما خام فروشی می‌شوند، بعضی استان ها صنایع نیمه تعطیل دارند اما ما در کردستان صنایع و کارخانه نداریم.
پیشنهاد میکنم دستور احداث بازارچه صنایع دستی را صادر نمایید که این امر موجب می شود تا بخشی از تولید ما شکوفا شود. صنعت گردشگری در استان کردستان خوابیده است.
جنابعالی در بخشی از سخنان خود به مهاجرت روستاییان در استان سمنان اشاره کردید و اینکه کارخانه های تولیدی در روستاها باید برای کشاورزان و روستا نشینان سود داشته باشد.
روستاها دروازه های توسعه برای هر استان است، با تاسف باید بگویم کردستان در بخش راه روستایی آخرین استان کشور است؛ آیا این زیبنده است؟
کردها انتظار دارند عیار دولت سیزدهم را لمس کنند، مطرح کردن مولفه های جدید کردهارا به سوی انتخاب شما سوق داد، بنابراین کردها انتظار ندارند خارج از دیدگاه شما قرارگیرند.
شما بهتر میدانید چشم انتظاری از آفت های سیاست و مدیریت است؛ برای کردها دیپلماسی سیاسی، توسعه اقتصادی، گردشگری دینی، فرهنگی و درمانی از آفت های دولت گذشته بود.
۱۷سال است که مرکز این استان چشم انتظار صدای صوت قطار است.
جلوگیری از مرگ کولبران اراده و زیر ساخت میخواهد، امروزه کولبری بزرگ‌ترین آسیب اجتماعی در کردستان و مرزهای این استان است.
دولت پیشین بدون احداث کوچکترین کارخانه و مشوق های تولیدی مرزها را بست و راهی به جز کولبری برای جوانان بی کار این مرز بوم در آن منطقه باقی نگذاشت.
کردهارا با کولبری اجین کرده اند، لذا شما کردهارا قوی کنید تا شعار ایران قوی تحقق یابد.
پروژه کریدور شمال-جنوب، پروژه ای بیست ساله است که اکنون ۵۰ درصد آن به بهره برداری رسیده است.
با این سرعت ساخت و غیر ایمن بودن جاده های کردستان با آمار بالای تلفات جاده ای بی مصما نیست که جاده های کردستان را قتلگاه می‌خوانند.
مشکل آب شرب سنندج معضلی است که چندین سال است برطرف نشده است، شایسته مردم سنندج نیست با دبه به دنبال آب شرب سالم در چشمه های اطراف سنندج بگردند.
پروژه سد سیازاخ دیواندره با ۸۰ درصد پیشرفت در دولت پیشین افتتاح شد اما مردم دیواندره و کشاورزان پایین دست از آن بی بهره اند.
بودجه بیمارستان شهرستان کامیاران چندین سال است که تصویب شده اما دستگاه های متولی رغبتی برای انجام آن ندارند.
سامان دهی دستفروشان صنایع تبدیلی بخش دیگری از خواسته های ماست، کردستان در بخش تولید گندم، توت فرنگی و دامداری جز اولین استان های کشور است اما دریغ از یک کارخانه تبدیلی که میدانیم صنایع تبدیلی به دادمان خواهد رسید.
احداث پروژه تله کابین در مرکز استان کردستان یک اراده انقلابی میخواهد که قطعا علاوه بر رونق گردشگری برای این شهر ۳۰۰ خانواده را صاحب کار خواهد کرد.

آقای رئیس جمهور تئوری ایران قوی شما، تئوری اقتصاد محور، سیاست محور، جامعه باور ، عدالت، توسعه و گفتمان محور است.
مطالب بسیار است و زمان کم اما امیدواریم ضمن دعوت از حضرتعالی به استان کردستان مابقی مطالب تکمیلی را در سفر جنابعالی به استان به خدمتتان عارض شویم..