مدیرکل راه وشهرسازی کردستان گفت: ۵۰.۹۶ درصد از جمعیت شهرهای کردستان در محدوده با تراکم بالا و کم برخوردار از استانداردهای زندگی شهری ساکن اند که باید برای آن چاره ای اندیشید .

عرفان مرادی اظهار کرد: ۵۰.۹۶ درصد از جمعیت شهرهای کردستان در محدوده با تراکم بالا و کم برخوردار از استانداردهای زندگی شهری ساکن اند که باید برای آن چاره ای اندیشید .
مرادی ادامه داد: وزارت راه وشهرسازی برای بازآفرینی در این مناطق ، با نگاه ویژه ۶۳پروژه را با اعتباری بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان در شهرهای سنندج ، سقز ، مریوان ، قروه ، بیجار ، دهگلان، کامیاران و بانه تعریف کرده است و از سنوات گذشته عملیات اجرایی این پروژه ها شروع شده، که تعداد۱۱ پروژه به بهره برداری رسیده ، پنج پروژه در آستانه تکمیل و بهره برداری وبقیه پروژه ها نیز باسرعت مناسب در حال انجام می باشد.
مدیرکل راه وشهرسازی کردستان با اشاره به وضعیت نامناسب نواحی منفصل شهری در سنندج ، کمبود فضای آموزشی ، فضای سبز ، اماکن تفریحی ومعبر گذرگاهی را از اهم مشکلات مردم این مناطق برشمرد.
به گفته مرادی ، اداره کل راه وشهرسازی کردستان ، احداث خیابان گاز ، خیابان حاج فیضه وساخت مدرسه ۹ کلاسه ، هم چنین مرکز خدماتی ، فرهنگی ، ورزشی در محله نایسر واحداث خیابان امیر اردلان در محله حسن آباد ، ساخت مدرسه در ننله را در دستور کار قرار داد تا از بار مشکلات وکمبودهای نواحی منفصل شهری کاسته شود .
مدیرکل راه وشهرسازی کردستان اتمام احداث منبع آب شرب بهداشتی ،مدرسه شش کلاسه و یک باب مدرسه ۹ کلاسه ، احداث شبکه فاضلاب را از دیگر خدمات راه وشهرسازی در نایسر ذکر کرد و از احداث یک مجموعه چند منظوره خدماتی ، ورزشی وفرهنگی (مرکز محله ) با بیش از .۵۰ درصد پیشرفت در نایسر خبر داد.
وی احداث خیابان ۸۵۰ متری ماموستا هیمن با اعتباری بالغ بر۲ میلیارد تومان و خیابان ۱۶ متری امیر اردلان با اعتبار ۴/۲میلیارد تومان در ناحیه منفصل شهری سنندج را از دستاوردهای طرح بازآفرینی شهری دانست .
وی گفت: با احیای منطقه آغه زمان وانبار غله متروکه، اقتصاد راکد این محله ها نیززنده خواهد شد. مرادی خاطر نشان کرد:ارتقای استانداردهای لازم برای زندگی ، حفظ جان ومال شهروندان ، آزادسازی معابر ، کاهش بار ترافیکی ، کاهش آلاینده های زیست محیطی وسلامت شهروندان از اهم اهداف ومزایای اجرای طرحهای بازآفرینی شهری است.