کردستان همچنان چشم به راه سفر رییس جمهور

در حالی که تعداد سفر های رییس دولت سیزدهم به زودی دو رقمی می شود که کردستان به عنوان یکی از محروم ترین استان های کشور همچنان در لیست انتظار سفر ریاست جمهوری است.
ایام انتخابات و ابتدای تشکیل دولت سیزدهم آنگونه به نظر می رسید که کردستان به واسطه محرومیت و ضعف گسترده زیرساخت ها، با اولویت خاصی، مورد توجه دولت مردمی قرار خواهد گرفت. قرار گیری کردستان در کنار سیستان و خوزستان این توقع را ایجاد کرد که این استان در ابتدای لیست سفر های ریاست جمهوری باشد اما هشتمین سفر هیات دولت نیز به کردستان نبود و کردستان همچنان چشم به راه سفر رییس جمهور است، سفری که انتظار می رود با تصمیمات جدی در حوزه زیر ساخت هایی همچون حمل و نقل و  آب های آشفته  این استان همراه باشد.
هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی در هشتیمن سفر، به استان اردبیل رفت و در این سفر که به همراه نایب رییس مجلس شورای اسلامی و نماینده اردبیل انجام گرفت، از پیش‌بینی ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل استان اردبیل سخن گفته شد.
باید منتظر ماند و دید که این ارقام در کردستانی – که علی رغم پتانسیل های منحضر به فرد تجاری، کشاورزی و گردشگری – در قعر جدول زیرساخت های حمل و نقل قرار دارد چه میزان خواهد بود و سهم کردستان از عدالت و جدیدت دولت سیزدهم چقدر است.