تسهیلات در شهری مثل مریوان ۳۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد می باشد که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت شرکت بازآفرینی شهری ایران به آدرس facility.udrc.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت:  کسانی که در محلات فرسوده شهر ها ساکن هستند می توانند با استفاده از ظرفیت ایجاد شده تسهیلات ویژه نوسازی و ساخت مسکن در این محلات ، واحدهای مسکونی خود را نوسازی و مقاوم سازی کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به شهر مریوان و بازدید از پروژه های بازآفرینی این شهرستان گفت : از همه ساکنین در محلات فرسوده استان کردستان و سراسر کشور دعوت می کنم بناهای ناپایدار و ساختمان هایی که به عنوان واحدهای فرسوده شناخته می‌شوند را هرچه سریعتر نوسازی و مقاوم سازی کنند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری در ادامه با اشاره به تسهیلات ویژه در نظر گرفته شده برای نوسازی واحدهای فرسوده اظهار کرد: ساکنین  این محلات در صورتی که خودشان توانایی دارند راسا اقدام کنند و در غیر این صورت با سازنده شریک شده و از حمایت های شهرداری و دولت برخوردار شوند.

آیینی یادآور شد: تسهیلات در شهری مثل مریوان ۳۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد می باشد که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت شرکت بازآفرینی شهری ایران به آدرس facility.udrc.ir  نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: نرخ ۱۵۰ میلیون تومان از تسهیلات ویژه بافت فرسوده صفر درصد بوده و شهرداری ها نیز موظف استند ضمن تخفیف حداکثر ۵۰ درصدی هزینه صدور، پروانه ساختمانی را در دو هفته صادر کنند.