کد خبر : 5007
تاریخ انتشار : سه شنبه 24 آبان 1401 - 10:59

ساخت‌و‌ساز مسکن در تهران ادامه دارد/ امضای تفاهم‌نامه ساخت ۹۰ هزار واحد مسکونی با سایر دستگاه‌ها

ساخت‌و‌ساز مسکن در تهران ادامه دارد/ امضای تفاهم‌نامه ساخت ۹۰ هزار واحد مسکونی با سایر دستگاه‌ها

سید مهدی هدایت رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران درباره جزئیات تفاهم‌نامه تامین واحد مسکونی در پایتخت اظهار کرد: با مجموعه‌های ارتش، سپاه، فرماندهی انتظامی، شستا و مجموعه خصوصی برنا تهاتر ایرانیان قرار است تفاهم‌نامه‌ای را در زمینه ساخت مسکن امضا کنیم. رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران با بیان اینکه ساخت‌‌و‌ساز مسکن در تهران استمرار دارد،

سید مهدی هدایت رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران درباره جزئیات تفاهم‌نامه تامین واحد مسکونی در پایتخت اظهار کرد: با مجموعه‌های ارتش، سپاه، فرماندهی انتظامی، شستا و مجموعه خصوصی برنا تهاتر ایرانیان قرار است تفاهم‌نامه‌ای را در زمینه ساخت مسکن امضا کنیم.

رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران با بیان اینکه ساخت‌‌و‌ساز مسکن در تهران استمرار دارد، ادامه داد: ۲۰ هزار توسط سپاه، ۱۵ هزار واحد توسط ارتش، ۵ هزار واحد توسط فرماندهی انتظامی، ۵۰ هزار واحد توسط شستا و ۱۰ هزار واحد توسط شرکت برنا تهاتر ایرانیان قرار است ساخته شود.

هدایت با اشاره به اینکه تمام پروژه‌های مربوطه قرار است ۳ ساله به بهره‌برداری برسد، بیان کرد: شهرداری تهران در جهت موضوع مسکن، ۳ سیاست را پیش برده است. اولین سیاست رفع موانع تولید مسکن است که شامل؛ کوتاه شدن زمان صدور پروانه، کم شدن فرآیند کمیسیون ماده ۵ و باز کردن قفل‌هایی که در ساخت مسکن اتفاق افتاده بود، می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران با ایجاد قرارگاه جهادی مسکن، مسیری را دنبال کرد تا پروژه‌هایی که به حوزه ساخت مسکن مربوط می‌شود را به سرعت پیش ببرد، گفت: سیاست دومی که شهرداری تهران دنبال کرد اعطای بسته تشویقی به بافت فرسوده است تا تحریک در نوسازی بافت فرسوده رقم خورد. سیاست سومی در پیش گرفتیم این است که شهرداری تهران از ظرفیت خود استفاده کند و به تولید مسکن بپردازد.

رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران تصریح کرد: طی ۳ ماه گذشته ۱۰۰ هکتار اراضی شهرداری تهران که مستعد ساخت مسکن بود را شناسایی کردیم ۴۰ هکتار متاسفانه دارای مشکلات حقوقی بود و بر روی ۶۰ هکتار دیگر بارگذاری مسکن انجام دادیم.

هدایت افزود: پیش از حضور آقای زاکانی در شهرداری تهران، سازمان نوسازی شهر تهران حدود ۲ هزار پروژه درحال اجرا داشت و درحال حاضر به ۱۰ هزار پروژه رسیده که در ماه‌های آینده به ۲۰ هزار واحد نیز خواهد رسید.

وی گفت: شهرداری تهران در بسته ساخت ۱۸۰ هزار واحدی که قرار است در سال جاری اجرا شود، ساخت ۲۰ هزار واحد را برعهده گرفته که از طریق جذب سرمایه‌گذار دنبال خواهد کرد و ۱۶۰ هزار واحد نیز توسط سایر دستگاه‌ها و بخش خصوصی انجام شود و شهرداری تهران تسهیل‌گری می‌کند.

رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران اضافه کرد: اقدامات قرارگاه جهادی مسکن شهرداری تهران بخش خصوصی محور است و بیشتر به دنبال آن هستیم با تسهیل‌گری و رفع موانع شرایط را برای ساخت مسکن بخش خصوصی تقویت کنیم.

هدایت با اشاره به پروژه‌های دیگر قرارگاه جهادی که کلنگ‌زنی شده است، خاطرنشان کرد: ما در قرارگاه جهادی مسکن، برای هر پروژه‌ای مسیری را تعریف کردیم و وقتی مسئولیت شهرداری تهران در هر پروژه به نتیجه می‌رسد کار ما تمام می‌شود به عنوان مثال در برخی از پروژه‌ها تا مرحله صدور پروانه شهرداری تهران وظیفه دارد، به محض صدور پروانه تعهد شهرداری تهران انجام شده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.