شهردار تهران با اشاره به وجود هشت هزار کیلومتر معبر فاقد پیاده‌رو در پایتخت، گفت: ۱۲ هزار کیلومتر پیاده‌رو در این کلانشهر داریم که باید مناسب‌سازی شوند.

علیرضا زاکانی روز یکشنبه در حاشیه نشست با مدال آوران پارالمپیک با بیان اینکه با همه وجود در خدمت این قشر هستیم، افزود: دغدغه ها و خواسته های آنان فراتر از حوزه خودشان است و مناسب سازی شهر، ایجاد زمینه تلاش و فعالیت معلولان و جانبازان و ایجاد تسهیلات برای آنان از جمله آنها به شمار می آید.
وی در خصوص قول شهردار تهران به قهرمانان برای مناسب سازی شهر و آسان سازی تردد معلولان و کم توانان، گفت: مناسب سازی پیاده روها جزو طرح های کلانی است که در شهر دنبال می کنیم.
زاکانی یادآور شد: رویکرد جدیدی در شهرداری تهران حاکم شده که یکی از ویژگی های آن، میدان داری مردم در عرصه های شهر بر مدار نخبگان است.
شهردار تهران با بیان اینکه جنبه ورزش یکی از وجوه بارز ایجاد نشاط، تندرستی و زمینه ورزش قهرمانی و اعتلای ایران اسلامی است، اظهار داشت: به این مهم توجه می کنیم که در محله ها ظرفیت هایی را مهیا کنیم که بر محور نخبگان و اسطوره های ورزشی باشد و بتوانیم شبکه جدیدی را در شهر مهیا سازیم.
وی خاطر نشان کرد: در این مدار هم اصالت و اصلیت با مردم است و هم نخبگان محور این تغییر و تحول خواهند بود و کار به دست آنها اجرا می شود.
زاکانی تاکید کرد: هر وعده ای که داده می شود، فقط در حد قطره از کاری است که باید انجام شود؛ اما وقتی مردم به میدان بیایند، کارهای زیادی انجام می دهند و اگر بر مدار اندیشه و فکر، نخبگی و پیشتازی قهرمانان باشد جهت و مسیر آن مایه افتخار خواهد شد.