عبدالمحمد زاهدی (سال ۱۳۹۵): گردنه صلوات آباد تا تابستان ۱۳۹۷ تکمیل می شود.

عبدالمحمد زاهدی (سال ۱۳۹۵): گردنه صلوات آباد تا تابستان ۱۳۹۷ تکمیل می شود.

تابستان ۱۳۹۵ استاندار وقت کردستان در بازدید از اجرای طرح احداث باند دوّم گردنە صلوات آباد، با بیان این مطلب، افزود: باند دوّم احداث گردن صلوات آباد بە طول ۲۱ کیلومتر در سە قطعە بە پیمانکاران واگذار شدە است.

و این پروژە ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

پیشتر نیز در زمان علیرضا شهبازی استاندار اسبق کردستان از تعریض گردنه صلوات آباد به عنوان یکی از چهل طرح مهر ماندگار کردستان نام برده شده بود و وعده تعریض گردنه در دولت احمدی نژاد توسط محرابیان (وزیر نیروی کنونی) که آن زمان دستیار ویژه رییس جمهور بود داده شد. 

هفته گذشته اما استاندار جدید کردستان اسماعیل زارعی کوشا به عنوان چهارمین استاندار وارٍث گردنه صلوات آباد سنندج در بازدیدی رسمی به همراه معاون عمرانی و مدیرکل راه وشهرسازی استان، این پروژه را همچون میراثی نامیمون تحویل گرفت. گردنه ای که تقریبا در تمام سفر های استانی وزرا و معاونین رییس جمهور به کردستان در سال های گذشته سوژه بازدید بوده و خبر های گوناگونی از هزینه اجرا و همچنین زمان بهره براری از این تعریض ۲۱ کیلومتری مطرح و در آرشیو مطبوعات موجود است.

با وجود اینکه پیش از این علی رغم مخالفت منتقدان با این طرح، قطعاتی از این گردنه با وجود مشکلات اساسی در حوزه ایمنی زیر بار ترافیک رفت -که البته پس از بروز حوادث مسدود گردید- اما به نظر نمی رسد با وجود چالش های اساسی همچون وضعیت نامناسب ایمنی، تغییرات غیر موجه سرعت در طول این مسیر، بلاتکلیفی مسیر در محل تونل ها و نیز موضوع مهم عبور گردنه از میان روستای تاریخی صلوات آباد، این طرح به این زودی ها به دست چهارمین میراثدار گردنه صلوات آباد افتتاح گردد.