رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه افزایش قیمت باعث شده تا رکود بازار مسکن سنگینتر شود گفت طی ۸ سال گذشته کمترین میزان مسکن در کشور ساخته شد.

مصطفی قلی خسروی با یادآوری این که در شهریور ماه امسال تعداد معاملات مسکن در کشور افزایش یافته است اظهار کرد: اینکه بگوییم بازار مسکن شکوفا شده واقعیت نداشته و این بخش رونق آنچنانی ندارد.
وی تصریح کرد: متأسفانه قیمت ها به صورت نجومی بالا رفته و مردم نمی‌توانند برای خرید وارد بازار شوند. الان مردم با دو میلیارد تومان نیز نمی‌توانند به راحتی واحد مسکونی را خریداری کنند.
وی با یادآوری این که طی ۸ سال گذشته کمترین میزان ساخت مسکن در کشور صورت گرفته و کمبود واحد مسکونی داریم، افزود: در این شرایط متأسفانه برخی، مشاوران املاک را با عکس گرانی مسکن معرفی می کنند و هر کس هم کم می آورد گردن مشاوران می اندازد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه بعید نیست مشاوران املاک را به عنوان دلیل وقوع زلزله و سیل معرفی کنند به انتشار قریب الوقوع آمار تحولات بازار مسکن توسط بانک مرکزی اشاره کرد و گفت: در دولت قبلی آمار بانک مرکزی تشنج را به بازار وارد می کرد متاسفانه هنوز مدیران این بانک تغییر نکرده اند اما امیدواریم از انتشار گزارش‌های غیر واقعی بازار مسکن در راستای حفظ آرامش این بخش خودداری کنند.