مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از رفع تصرف ۸۴۰۰ متر مربع از اراضی ملی و دولتی استان در فروردین ماه امسال خبر داد و ارزش ریالی این میزان را افزون بر ۱۶ میلیارد تومان عنوان کرد.

عبدالله بهادری مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام با اشاره به اقدامات انجام گرفته در رفع تصراف اراضی ملی و دولتی استان در فروردین امسال اظهار داشت:‌ یگان حفاظت اراضی ملی و دولتی این اداره کل در یک ماه اول سال  ۸۴۰۰ متر مربع از اراضی ملی و دولتی سطح استان به ارزش ۱۶۵ میلیارد ریال از تصرف اشخاص سودجو خارج کرد.
وی همراهی نیروی انتظامی و دستگاه قضا در رفع تصرف اراضی ملی و دولتی را قابل تقدیر دانست و ازهمکاری آنها در این زمینه قدردانی کرد.
سرهنگ یاسمی فرمانده یگان حفاظت اراضی راه و شهرسازی استان نیز با بیان اینکه افراد فرصت طلب و سودجو از عدم آگاهی و شناخت مردم به قوانین سوء استفاده می‌کنند، تصریح کرد: مردم در معاملات خود شرایط احتیاط را رعایت کرده و پس از استعلامات لازم از اداره کل راه و شهرسازی و سایر ادارات مربوطه نسبت به خرید ملک اقدام کنند و درمواجه با زمین‌خواری با شماره تلفن شبانه روزی ۱۶۵۶ یگان حفاظت اطلاع دهند.
وی افزود: صاحبان ماشین‌آلات سنگین (لودر، بیل مکانیکی، کامیون و …) توجه داشته باشند، در صورت هرگونه همکاری با متصرفان اراضی در جهت تسطیح زمین و آماده‌سازی ساخت‌وساز غیر مجاز ماشین‌آلات آنان برای فرایند قضایی توقیف می‌شود.