رئیس کل دادگستری استان کردستان از رفع تصرف بیش از ۵۹۳ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ توسط دستگاه قضایی استان خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی رئیس کل دادگستری استان کردستان در گفتگو با خبرنگار راهساز و در پاسخ به این سوال که علی رغم ورود جدی دادستانی کردستان به موضوعات مرتبط به تضییع حقوق عامه، موضوع ساخت و ساز های غیر مجاز در حاشیه و حریم شهر سنندج همچنان ادامه دارد بالاخص در مناطقی همچون روستای «سرخه دزج» پیش بینی تولد نایسر دیگری می شود؛ موضع دادستانی در مقابل ساخت و ساز های غیر مجاز در این مناطق چه خواهد بود؟ اظهار داشت: در ۹ ماهه سال جاری و در راستای صیانت از بیت المال ، بیش از ۵۹۳ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی در استان کردستان به ارزش بیش از ۱۳۱ میلیارد تومان توسط دستگاه قضایی استان، رفع تصرف شد .

حجت الاسلام حسینی اذعان داشت: در اجرای سیاستهای دستگاه قضایی در امر حفاظت از بیت المال و اراضی ملی و دولتی و با ورود جدی و مستمر دادستانی مرکز استان کردستان، ظرف ۹ ماه اخیر این اراضی رفع تصرف شده و به بیت المال بازگشت.

وی افزود : ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده بیش از ۱۳۱ میلیارد تومان برآورد می شود که در این راستا برای ۳۲۴۵ نفر پرونده قضایی تشکیل شده است.

رئیس کل دادگستری استان کردستان بیان داشت : در راستای رفع تصرف از این اراضی ، بیش از ۴۴۸ مورد قلع و قمع صورت گرفت و با وصول گزارشات مردمی و حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی و نیروی انتظامی رفع تصرف و به بیت المال بازگشت .

عالی ترین مقام قضایی استان کردستان ضمن اشاره به تشکیل ۲ هزار و ۲۲۲ مورد پرونده منتهی به صدور حکم برای متصرفان و زمین خواران در محاکم قضایی استان در مدت زمان یادشده ، تاکید کرد : دادگستری استان کردستان در راستای حفظ حقوق بیت المال با پدیده زمین خواری در استان با قاطعیت برخورد نموده و در این خصوص لازم است تمامی دستگاههای متولی ضمن انجام وظایف قانونی با همکاری دستگاه قضایی از بروز این موارد پیشگیری نمایند.