مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: اعتبارات احداث بزرگراه و راه در استان از ۴۰ میلیارد تومان سال ۹۷ با جهش هزار درصدی در حال حاضر به ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

عطاء اله اکبری در نشست شورای اداری استان با بیان اینکه اعتبارات  احداث بزرگراه و راه در استان از ۴۰ میلیارد تومان سال ۹۷ با جهش هزار درصدی در حال حاضر به ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده است، اظهار داشت: افزایش اعتبارات در احداث بزرگراه در استان نتیجه پیگیری های انجام شده این اداره کل و حمایت های ارزشمند استاندار، معاونین و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی بوده است که این امر خوشبختانه سبب احداث ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه تنها در سال ۹۹ در حوزه تحت پوشش این اداره کل شد.
وی ادامه داد: همچنین در حال حاضر ۱۴۳ کیلومتر بزرگراه با فعال بودن تمامی کارگاه های راه سازی و اشتغالزایی افزون بر ۲ هزار نفر در محورهای زاهدان-زابل، زاهدان – بم، زاهدان_ خاش و همچنین زاهدان_ بیرجند در حال احداث است که تا پایان سالجاری ۵۰ کیلومتر به بهره برداری می رسد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از آغاز احداث ۷۰ کیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان در سال آینده خبر داد.
اکبری با اشاره به بزرگراه زاهدان- زابل گفت: با برنامه ریزی های انجام شده تا سال آینده احداث بزرگراه در دیگر  قطعات محور پر تردد و پر تصادف زاهدان- زابل توسط این اداره کل اجرایی خواهد شد تا آرزوی دیرینه مردم در برخورداری مسیر ایمن محقق گردد.
وی تاکید کرد: این اداره کل با وجود همه مشکلات مالی تمامی پروژه های راه سازی استان را فعال نگه داشته است بطوری که در بسیاری از محورها احداث بزرگراه ها به مرحله آسفالت رسیده است.
وی خاطر نشان کرد: همچنین این اداره کل همزمان با ساخت بزرگراه در سیستان و بلوچستان احداث افزون بر ۵ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن، اجرای پروژه های مختلف عمرانی در نقاط حاشیه شهرهای زاهدان، زابل، خاش و سراوان با اعتبار افزون بر ۱۰۰ میلیارد تومان و همچنین ساخت ۲۴ پروژه ساختمان‌های دولتی و تاسیسات عمومی با اعتباری بیش از ۲۳۲ میلیارد تومان را در دست اقدام دارد.
گفتنی است در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان استاندار از مدیرکل راه و شهرسازی استان به دلیل عملکرد مطلوب و اقدامات ارزشمند در این استان تقدیر کرد.