در چند سال گذشته چندین بار وعده ساماندهی فروشندگان وانتی مطرح شد و شهرداری سنندج برای این مهم اقداماتی انجام داد که هیچ کدام منتج به رفع مشکل حضور فروشنده های وانتی در خیابان های این شهر نگردید. اکنون…

دست فروشی و فروشندگی وانتی که حاصل ضعف زیرساخت های اقتصادی و آمار بالای بیکاری در مرکز استان کردستان است سالهاست که به معضلی جدی برای استفاده کنندگان از معابر در مرکز استان کردستان بدل شده و علاوه بر آن بر سیمای سنندج تاثیری منفی داشته است. تعداد فروشندگان وانتی در برخی معابر به حدی است که در ساعاتی از روز سواره رو ها کاملا به تسخیر وانتی ها و مشتری هایشان در می آید. 

در چند سال گذشته چندین بار وعده ساماندهی فروشندگان وانتی مطرح شد و شهرداری سنندج برای این مهم اقداماتی انجام داد که هیچ کدام منتج به رفع مشکل حضور فروشنده های وانتی در خیابان های این شهر نگردید. اکنون شهرداری سنندج از آغاز دور دیگری از فعالیت های خود در این زمینه خبر می دهد و وعده معابری بدون فروشنده وانتی را برای هفته آینده داده است.

وانت‌های میوه فروش در چهار نقطه از سطح شهر سنندج ساماندهی می‌شوند. رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری سنندج گفت: یکی از مشکلات اصلی سطح شهر که باعث ایجاد ترافیک، نازیبایی سطح شهر و همچنین نارضایتی شهروندان شده است بحث حضور وانت‌های میوه فروش در معابر اصلی است.

سلطنت پوری با بیان اینکه چهار نقطه از سطح شهر جهت ساماندهی وانت‌های میوه فروش تعیین و آماده سازی شده است گفت: تپه لاله در میدان ۱۲فروردین، بلوار ارشاد، بلوار معلم و بلوار حمدی چهارنقطه‌ای است که وانت‌های میوه فروش در آن ساماندهی می‌شوند.

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی وانت‌های میوه فروش از هفته آینده آغاز می‌شود، گفت: معابر نظیر بلوار آزادگان، بلوار ۲۸ دی، بلوار مستضعفین، بهاران، پارک محمدی، محدوده کمربندی کارگر، خیابان کارگر و خیابان ۱۷ شهریور از جمله معابری است که وانت‌های میوه فروش در آن حضور دارند.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری سنندج گفت: بر اساس ممیزی صورت گرفته قریب به ۴۰۰ دستگاه وانت میوه فروش در معابر اصلی سطح شهر اقدام به فروش میوه و دیگر اقلام می‌کنند.

وی افزود: عملیات تسطیح و آماده سازی، تعبیه سرویس بهداشتی و برقراری روشنایی در این نقاط انجام شده و این چهار نقطه در حال حاضر، آماده حضور وانت‌های میوه فروش است.