امیدواریم و تلاش می‌کنیم پروژه راه آهن همدان – سنندج تا ۲ ماه دیگر و قبل از پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسد.

وی  در مراسم و آیین بهره‌برداری از جاده جدید سنندج_مریوان(تیژتیژ-گاران) اظهار داشت: در تلاشیم  که تا ۲ ماه آینده ۷۰ کیلومتر باقیمانده از پروژه راه آهن سنندج – همدان را افتتاح کنیم و انشالله به زودی شاهد به صدا در آمدن بوق قطار در ایستگاه صلوات آباد سنندج باشیم، و امیدواریم تا پایان فعالیت دولت فعلی، فرودگاه سقز را هم به عنوان فرودگاه دوم استان کردستان، افتتاح کنیم تا تردد مردم در بخش حمل و نقل هوایی آسان‌تر صورت بگیرد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: خوشبختانه؛ امروز کردستان در فرودگاه و راه‌ها وضعیت مناسبی دارد، که تلاش ما  بر این است تا پایان سال ۱۴۰۰ بتوانیم ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی را در کردستان به بهره‌برداری برسانیم.
دکتر اسلامی با بیان اینکه با افتتاح پروژه‌های دیگر در هفته‌های آینده همه پروژه‌های عقب افتاده و تاریخی در کشور را به اتمام خواهیم رساند، اظافه کرد: نیمی از پیشرفت پروژه جاده جدید سنندج- مریوان در ۲ تا سه سال گذشته انجام شده است و راه جدید سنندج – مریوان نیز موجب کاهش طول و زمان سفر و باعث افزایش امنیت سفر در این محور  می شود که  امروز سراسر کشور و استان کردستان به دلیل ایمان قلبی که برای توسعه کشور وجود دارد به کارگاه عمرانی تبدیل شده است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه فرد مسئول در نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ کاری جز خدمت رسانی به مردم ندارد، اظافه کرد: امروز به غیر از افتتاح جاده سنندج – مریوان ۵۰ کیلومتر از کریدور شمال- جنوب را نیز افتتاح خواهیم کرد که نشان از جدیت فعالیت و خدمتگذاری دولت برای توسعه و  آبادانی کشور و رفاه مردم است.
دکتر اسلامی افزود: از روز شنبه عبور و مرور از این جاده برای عموم مردم امکان پذیر است و از امروز واریانت خروسه نیز کلنگ‌زنی خواهد شد،طول پروژه جاده جدید سنندج – مریوان (واریانت تیژتیژ – گاران) ۵۲ کیلومتر است و در ۶ قطعه اجرا شده و شامل سه دستگاه تونل با سه هزار و ۶۳۰ متر که تونل باغان آن یک هزار و ۸۸۶ متر است.
برای اجرای این پروژه ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و با بهره برداری از آن مسیر سنندج – مریوان ۳۰ کیلومتر کوتاه تر شده و ایمنی جاده بسیار بالاتر می رود و همچنین با توجه به وجود مرز باشماق، در توسعه تجارت و توسعه اقتصادی منطقه نیز تاثیر گذار خواهد بود.