کارت قرمز استاندار به آب و فاضلاب و امور آب استان

بی راه نیست اگر “ضعیف ترین بخش از خدمات ارایه شده توسط دولت در استان کردستان” را در حوزه آب های این استان بدانیم. چندین شهر استان کردستان به عنوان استان غنی از نظر منابع آبی در سال های اخیر با مشکل جدی آب شرب مواجه بوده و آب شرب مشخصا در شهر های سنندج و بانه از نظر کمی و کیفی با مشکلات و گلایه های جدی شهروندان همراه بوده است.
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان در واکنش به چنین فضایی، بهمن مرادنیا استاندار کردستان در جلسه‌ای که به منظور بررسی وضعیت آب شرب بانه و رفع مشکلات آن برگزار شد، اظهار داشت: علی‌رغم اینکه از اول سال‌جاری دغدغه جدی برای رفع کمبود آب شرب بانه داشتیم و اعتبارات مورد نیاز آن تامین شد، اما متأسفانه عملیاتی نشد.
وی با بیان اینکه ما موظف به تامین آب مورد نیاز مردم هستیم و هیچ گونه کوتاهی در این رابطه پذیرفتنی نیست، افزود: مردم بانه حق دارند نسبت به وضعیت آب شرب معترض باشند و دستگاه‌های که در این رابطه کم کاری کرده‌اند باید پاسخگو و سریعا اقدامات لازم را در ظرف مدت یک هفته برای رفع مشکلات انجام دهند.
استاندار کردستان تصریح کرد: باید همه امکانات دو دستگاه آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب  برای مرتفع کردن این مشکل مهم بسیج شود و کوتاهی کردن در این خصوص به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
پیشتر رییس کل دادگستری استان کردستان نیز به موضوع بحران آب شرب در برخی شهر های استان واکنش نشان داده و خواستار تسریع در روند تامین آب شرب مناسب برای شهروندان شده بود.
استاندار کردستان در این جلسه افزود: اکنون زمان فکر کردن به طرح‌های بلند مدت نیست و باید به فوریت مشکل آب شرب بانه و سنندج بررسی و طرح اجرایی و عملیاتی ارائه شود.
مرادنیا اظهار کرد: حدود ۳۰میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکل آب بانه در نظر گرفته شده و آب منطقه‌ای باید سریعا نسبت به اتمام خط لوله انتقال آب سد عباس‌آباد اقدام کند.