رئیس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره کل راه و شهرسازی استان همدان خبر داد: ثبت نام رانندگان ،شرکت های حمل ونقلی ، شرکت های پیمانکاری وکسب وکارهای آسیب دیده ازشیوع کرونا برای دریافت تسهیلات تا ۵ مرداد ماه…

 تمدید مهلت ثبت‌نام کسب‌وکارها ی آسیب دیده از شیوع کرونا تا ۵ مرداد
 رئیس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره کل راه و شهرسازی استان همدان خبر داد: ثبت نام رانندگان ،شرکت های حمل ونقلی ، شرکت های پیمانکاری وکسب وکارهای آسیب دیده ازشیوع کرونا برای دریافت تسهیلات تا ۵ مرداد ماه تمدید شد .
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، ” علی یداله زاده راد” بیان کرد: شیوع بیماری کرونا از ابتدای اسفند ماه سال گذشته، تعطیلی ۲ ماهه تعداد زیادی از مشاغل بخصوص در حوزه حمل و نقل (برون شهری،ریلی وهوایی) و شرکت های پیمانکاری را در پی داشته که سبب متضرر شدن بسیاری از رانندگان شاغل در این حوزه و شرکت ها شده است.
رئیس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره کل افزود: از همین رو با هدف جبران بخشی از خسارات وارده به این مشاغل و شرکت ها در اثر شیوع بیماری کروناتفاهم نامه ای بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
امضاء شده که بر اساس آن تسهیلاتی به رانندگان مسافری بین شهری ، شرکت های حمل ونقلی و شرکت های پیمانکاری درنظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: رانندگان و شرکت ها به منظور استفاده از تسهیلات مذکور می‌توانند نسبت به تکمیل ثبت نام خود در سامانه کارا به آدرسhttps://kara.mcls.gov.ir اقدام نمایند .
یداله زاده یادآورشد: پرونده ها ی تشکیل شده برای رانندگان برون شهری استان جهت اخذ تسهیلات تا تاریخ ۲۸ تیر ماه ، ۴۳۱۵ فقره بالغ بر۲۶۰ میلیارد ریال است که به بانک های عامل معرفی و در مرحله اخذ تسهیلات هستند .
وی تصریح کرد: در همین ارتباط نیز یک شرکت حمل ونقل هوایی و پنچ شرکت مسافری اتوبوس و مینی بوس رانی برون شهری نیز ثبت نام نموده اند .
وی در پایان خاطرنشان ساخت: شرکت های حوزه حمل ونقل وزارت راه وشهر سازی جهت دسترسی به آخرین اخبار واطلاعیه هامی توانند از پرتال (کرونا وحمل ونقل) به ادرسhttp://mrud.ir/startup/transportatoncoronavirusiبه صورت روزانه این پرتال را مورد پایش قراردهند.