با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید مسکن به عنوان پیشران اقتصاد، تفاهم‌نامه بین اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی و فرماندهی انتظامی استان در فاز نخست با هدف تامین زمین مناسب برای کارکنان…

تفاهم‌نامه تأمین مسکن کارکنان پلیس‌راه میان فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی و مدیرکل راه و شهرسازی در قالب احداث واحدهای مسکونی مناسب، ارزان قیمت و با کیفیت براساس نیازمندی‌ها و با توجه به ضرورت استفاده از ظرفیت طرح اقدام ملی مسکن در تأمین مسکن اقشار مختلف به امضا رسید.
در قالب این تفاهم نامه پیش بینی شده که ۱۰۰ واحد مسکن برای متقاضیان احداث شود. احداث واحدهای مسکونی در شهر ارومیه جهت تأمین مسکن کارکنان واجد شرایط، کمک به احداث پروژه های طرح اقدام ملّی مسکن و احداث سایر پروژه های تجاری و خدماتی در قالب مشارکت از جمله موضوعات مطرح شده در مفاد این تفاهمنامه به شمار می روند.

طبق این تفاهم نامه تأمین و تخصیص زمین قابل ارتهان و بدون معارض مورد نیاز، اعمال نظارت عالیه بر اجرای ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری در ساخت و ساز واحدهای مسکونی و سایر پروژه ها  از سوی این اداره کل اعلام و در مقابل فرماندهی انتظامی استان نیز متعهد شده است ضمن ارسال فهرست متقاضیان مسکن واجد شرایط دارای فرم “ج”سبز جهت ثبت در سامانه طرح اقدام ملی مسکن اقدام کند.

گفتنی است استفاده از شیوه های جدید و روش های ساخت نوین به منظور تسریع در فرایند ساخت، افزایش سهم احداث مسکن به روش صنعتی سازی و ارتقای کیفیت صنعت ساختمان، پیگیری و تأمین خدمات زیربنایی در پروژه های موضوع این توافقنامه مطرح شده است.