کارشناس مسکن با اشاره به بی‌تفاوتی وزیر سابق راه به مسکن مهر گفت:به‌دلیل عدم تناسب عرضه و تقاضا، ورود متقاضیان واقعی به بازار مسکن باعث افزایش قیمت می‌شود.

حسن محتشم با اشاره به کمبود مسکن در کشور اظهار کرد: به دلیل عدم برنامه‌ریزی دولت و رویکرد وزیر سابق راه و شهرسازی امروز با کاهش تولید مسکن و به تبع آن کاهش عرضه مسکن در کشور روبرو هستیم.
وی ادامه داد: چنانچه در آینده نزدیک نرخ ارز در کشور تثبیت شده و کاهش یابد، این وضعیت روی قیمت مسکن تاثیر می‌گذارد البته به این شرط که متقاضی واقعی وارد بازار نشود.
وی افزود: زمانیکه متقاضی واقعی وارد بازار شود به دلیل این‌که عرضه و تقاضا با هم متناسب نیست،‌ اتفاق بدی در بازار مسکن روی خواهد داد وآن افزایش قیمت خواهد بود.
عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران با یادآوری این‌که در دوره وزیر سابق دولت روحانی به تولید مسکن هیچ توجهی نشد، گفت: از سوی دیگر کل پروژه‌های مسکن مهر حدود ۲.۲ میلیون واحد بود که بیش از یک میلیون واحد آن در دولت نهم و دهم تحویل شد.
محتشم با اشاره این‌که وزیر سابق راه و شهرسازی اعتقادی به طرح مسکن مهر نداشت و با بی‌تفاوتی از آن عبور کرد،‌ اضافه کرد: هشت سال از عمر دولت روحانی می‌گذرد اما هنوز واحدهای مسکن مهر به طور کامل تحویل نشده و همچنان درحال تکمیل است.