مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در صورت تامین اعتبار ، عملیات اجرایی احداث محور کریق – آرموداق شهرستان نیر در حوزه استحفاظی استان اردبیل تا پایان امسال تکمیل ، آسفالت و آماده بهره برداری خواهد بود.

محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در بازدید از عملیات اجرایی احداث محور کریق – آرموداق شهرستان نیر گفت: از ۸ کیلومتر حوزه استحفاظی استان اردبیل ۴.۵ کیلومتر آسفالت و ۳.۵ کیلومتر باقیمانده نیز عملیات خاکی پروژه با ۱۰۰ درصد ، ابنیه فنی با ۹۵ درصد ، لایه های زیراساس و اساس نیز در حدود ۶۰ درصد پیشرفت و در مرحله تکمیل است.
وی با اشاره به اهمیت تکمیل این محور برای دسترسی راحت و کوتاه کردن مسافت شهرستان نیر به مرکز کشور افزود: پروژه احداث محور کریق – آرموداق ۲۰ کیلومتر بوده که ۱۲ کیلومتر این جاده  در حوزه استحفاظی آذربایجان شرقی ( شهرستان میانه ) قرار دارد و امید می رود با پیگیری های انجام شده توسط مسئولین , عملیات اجرایی این پروژه از سمت میانه نیز بزودی آغاز شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با تقدیر از تلاش پیمانکار پروژه اضافه کرد: با توجه به مطالبات پروژه و در صورت تامین اعتبار ، پروژه در حوزه استحفاظی استان اردبیل تا پایان امسال تکمیل، آسفالت و آماده بهره برداری خواهد بود.
لازم به ذکر است طول محور کریق – آرموداق از شهرستان نیر تا شهرستان میانه حدود ۱۰۰ کیلومتر است که با بهره‌ برداری از این محور مواصلاتی ، گردشگران می توانند از طریق شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی از جذابیت‌های شهرستان نیر، سرعین و دیگر شهرهای استان اردبیل استفاده کنند.