مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از بهره‌برداری ۲۳ پروژه راهداری و حمل و نقلی در استان با اعتباری افزون بر ۱۲۲۷ میلیارد ریال طی هفته دولت خبر داد.

اسداله جلال زاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان جنوبی گفت: هفته دولت مهمترین مناسبت تقویمی دستگاههای اجرایی و زمان گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دولت بوده، لذا این اداره کل با افتتاح و شروع عملیات اجرایی ۲۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۲۲۷ میلیارد ریال سهمی در گرامیداشت این هفته دارد.
وی افزود: قالب این پروژه ها شامل؛ عملیات تعریض، نوسازی و بهسازی راه روستایی، اجرای روشنایی، احداث راه روستایی، احداث پل، اصلاح شیب شیروانی، روکش آسفالت سرد و گرم  و احداث قرنیز در راه های استان است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ادامه داد: افتتاح روکش اسلاری سیل محور سه راهی بشرویه _ دیهوک برای اولین بار در استان از جمله پروژه‌های قابل بهره‌برداری این هفته است.
وی یادآور شد: همچنین در این هفته افتتاح پروژه های، تعریض و بهسازی محور سربیشه_درح_ مرز ماهیرود، اصلاح شیب و شیروانی و آسفالت گرم محور نهبندان_ بیرجند و عملیات روکش آسفالت محورهای فرعی راه روستایی نهبندان به طول ۲۰ کیلومتر را شاهد خواهیم بود.
جلال زاده در پایان خاطرنشان کرد: تعدادی پروژه در هفته دولت در شهرستان های خوسف، درمیان، بشرویه، سربیشه، فردوس، قاین، نهبندان، طبس و زیرکوه به بهره‌برداری می‌رسد.