مدیرعامل بانک مسکن گفت: بانک مسکن همواره متعهد به تامین مالی بخش مسکن و ساختمان بوده است و برای ادامه این ماموریت نیاز دارد سرمایه‌اش افزایش پیدا کند و حمایت‌های لازم در دولت از این بانک صورت بگیرد.

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به سه هدف مدنظر گزینه وزارت امور اقتصادی و دارایی، گفت: خاندوزی در نظر دارد با سیاست‌هایی که در وزارت اقتصاد قصد تحقق آنها را دارد، ثبات را به اقتصاد کلان برگرداند، رشد اقتصادی را رقم بزند و معیشت خانواده‌ها را با تقویت قدرت خرید بهبود‌ ببخشد. این سه هدف، مهمترین گلوگاه‌های اقتصادی در کشور است که چالش‌های متعدد در حوزه‌های مختلف بوجود آورده است.
شایان در تحلیل اهمیت اهداف سه گانه مدنظر وزیر پیشنهادی اقتصاد به مشکلات پیچیده بخش مسکن اشاره کرد و افزود: در بخش مسکن شاهد تبعات بی‌ثباتی اقتصاد هستیم. بی‌ثباتی‌ در سال‌های اخیر باعث خریدهای سرمایه‌ای آپارتمان و‌ کمبود عرضه برای خریدهای مصرفی خانوارها شد و جهش قیمت مسکن را موجب شد. همچنین این جهش‌های‌ مکرر قیمت، به قدرت خرید مسکن‌ نیز آسیب وارد کرد. بنابراین همانطور که ملاحظه می‌شود، بازارهای مهم همچون بازار مسکن تاوان مشکلات بزرگتر در بخش اقتصاد را می‌دهند. اکنون خاندوزی قصد دارد با احیای ثبات در اقتصاد کلان، آرامش قیمتی را به بازارهای دارایی و مصرفی مورد استفاده خانوارها بازگرداند.
مدیر عامل بانک مسکن  بعد دوم برنامه خاندوزی را، توجه به توان مالی و اعتباری بانک‌ها دانست.
شایان در این‌باره گفت: خاندوزی معتقد است اگر توانایی بانک‌ها در تامین مالی کاهش پیدا کند، توسعه بنگاه‌های تولیدی و رشد اقتصادی با تهدید روبرو می‌شود.
شایان افزود: اکنون می‌توان در شبکه بانکی، به تحولات مثبت در سیاست‌های بالادست در آینده امیدوار بود. ما در بانک مسکن به عنوان بانک توسعه‌ای تخصصی در بخش مسکن کاملا منتظر چنین دیدگاهی در دولت بودیم تا مسیر لازم برای تقویت بنیه‌ تسهیلات‌دهی به فعالان بازار مسکن فراهم بیاید. بانک مسکن همواره متعهد به تامین مالی بخش مسکن و ساختمان بوده است و برای ادامه این ماموریت نیاز دارد سرمایه‌اش افزایش پیدا کند و حمایت‌های لازم در دولت از این بانک صورت بگیرد. حضور خاندوزی ‌در وزارت اقتصاد می‌تواند امید ما را تضمین کند.