مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از رفع تصرف ۳۵ هزار و ۱۴۱ متر مربع از اراضی دولتی در چهار ماهه امسال توسط یگان حفاظت از اراضی این اداره کل خبر داد.

عطاء اله اکبری مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این اراضی در قالب ۲۰ پرونده با تلاش یگان حفاظت اراضی این اداره کل در راستای اجرای طرح تشدید حفاظت اراضی و پیشگیری از وقوع تصرفات در حوزه رفع تصرفات و تعرضات از اراضی تحت مالکیت سازمان ملی زمین و مسکن آزادسازی و به بیت المال بازگردانده شد.
وی ادامه داد: اراضی ملی رفع تصرف شده این مدت دارای ارزش حدود ۲۴۱ میلیارد تومان بوده که با تلاش ماموران حفاظت اراضی و پیشگیری از وقوع تصرفات و با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی آزاد شده است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: یگان حفاظت این اداره کل با توجه به مسئولیت و وظایف خود بدون اغماض با سودجویان و متعرضین به اراضی ملی و دولتی به صورت جدی و قانونی برخورد می نماید.
اکبری با اشاره به نقش مردم در پیشگیری از تصرف و حفاظت از زمین‌های ملی گفت: شهروندان باید در زمان خرید زمین و ملک، برای اطمینان از اصالت آن از این اداره کل استعلامات لازم را بگیرند.
وی ادامه داد: بسیاری از افراد به صورت قولنامه ای زمین را خریداری کرده و بعدها مشخص می‌شود جزو زمین‌های ملی و دولتی است که در چنین شرایطی افراد علاوه بر ضرر مالی مجبور به پرداخت خسارت نیز می شوند.
مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: شماره تلفن ۱۶۵۶ یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی جهت تماس و اطلاع هم استانی ها به یگان حفاظت از تصرفات غیرقانونی و ساخت و سازهای غیر مجاز و تصرفات به اراضی ملی و دولتی است.