مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: به منظور ارتقای کیفیت ایمنی راه، نقاط حادثه‌خیز در سطح استان اولویت‌بندی شده و در حال اجرای پروژه‌های ایمن‌سازی با سرعت و کیفیت مناسب هستیم.

علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص اقدامات این اداره کل در راستای افزایش ارتقای ایمنی محور‌های مواصلاتی استان اظهار کرد: به منظور رفاه حال کاربران جاده‌ای  و جلوگیری از خسارات جانی و مالی، بهسازی و ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز در اولویت کاری قرار دارد.  
وی با بیان اینکه حوزه حمل و نقل از ابتدای تاریخ بشر، نقشی اساسی در شکل‌دهی جوامع انسانی و توسعه اقتصادی آن‌ها ایفا نموده است اذعان داشت: امروز نیز شریان‌های ارتباطی، زیربنای اقتصاد هر کشوری را تشکیل می‌دهند.  
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت: توسعه پایدار، حمل و نقل سریع و ایمن نیز همانند سایر ابعاد زندگی بشر هنگامی تبلور پیدا می‌کند که به صورت نظام‌مند و بر اساس منطق علمی پایه ریزی شده باشد.  
وی افزود: موضوع تامین تردد ایمن در سطح شبکه راههای درون شهری و برون شهری یکی از اصول اساسی حاکم بر مهندسی راه، ترافیک و برنامه‌ریزی حمل و نقل است. چرا که عدم وجود ایمنی، به خصوص در جاده‌های برون شهری، باعث بروز حوادث ناگواری می‌شود که معمولا با کشته یا زخمی شدن انسان‌ها همراه است.  
قاری‌قرآن گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بهره‌گیری از متخصصان واجد شرایط و دارای صلاحیت به منظور ارتقاء کیفیت ایمنی فیزیکی راه، مشکلات و نواقص آن را شناسایی می کند و با اولویت‌بندی این نقاط در حال اجرای پروژه‌های ایمن‌سازی با سرعت و کیفیت مناسب است.  
وی افزود: در همین راستا امسال در سطح استان اصفهان جمعاً ۳۳ پروژه عمرانی حوزه مهندسی و ساخت در حال اجرا بوده که از این تعداد ۲۲ پروژه مربوط به احداث و بهسازی، ۱۰ پروژه تقاطع غیرهمسطح و پل  و یک پروژه ساخت تونل است.  
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه افتاح و بهره‌برداری این پروژه‌ها، افزایش ۱۲۰ کیلومتر راه به مجموعه راههای استان اصفهان را در پی دارد گفت: ارزش مالی پروژه های سال جاری مبلغ چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال است.  
وی خاطرنشان کرد: سال ۱۳۹۹ نیز ۲۱ پروژه راهسازی با ارزش مالی یکهزار و ۸۸۰ میلیارد ریال در مجموع معادل  ۲۰۵.۵ کیلومتر راه در این استان افتتاح و به بهره‌برداری رسید. که از این تعداد، ۱۳ پروژه مربوط به طرح‌های احداث و بهسازی راهها و هفت پروژه تقاطع‌های غیرهمسطح و ساخت پل بوده است.