شهرام ملکی در جلسه بررسی وضعیت طرح ایجاد شهرک جدید نیشتمان سنندج اظهار داشت: با توجه به نیاز ساماندهی وضعیت تامین زمین در حوزه مسکن سنندج، در این راستا مطالعاتی در زمینه ساماندهی حریم و خارج از حریم شهری…

شهرام ملکی در جلسه بررسی وضعیت طرح ایجاد شهرک جدید نیشتمان سنندج اظهار داشت: با توجه به نیاز ساماندهی وضعیت تامین زمین در حوزه مسکن سنندج، در این راستا مطالعاتی در زمینه ساماندهی حریم و خارج از حریم شهری این شهر صورت گرفته است.
وی افزود: در این رابطه چندین گزینه برای مکان یابی شهرک موردنیاز سنندج پیشنهاد و مطالعات و پایش میدانی انجام پذیرفت که در نهایت طرح جامع ایجاد شهرک جدید نیشتمان سنندج به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران رسید و به استان ابلاغ شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان ادامه داد: با توجه به برنامه دولت برای تامین یک میلیون واحد مسکونی در کشور در نهایت ایجاد این شهرک می تواند نقش مهمی در تامین سهم استان در اجرای این طرح داشته باشد.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه تامین اراضی برای طرح اقدام ملی مسکن هم یکی از چالشی‌ترین موضوعات حوزه مسکن در شهر سنندج است، قطعا ایجاد این شهرک می تواند یکی از راه‌های برون رفت این مشکل باشد.
ملکی یادآور شد: طرح جامع شهرک نیشتمان با توجه به تکمیل ظرفیت جمعیت پذیری طرح جامع شهر سنندج قبل از اتمام افق و کمبود زمین در سطح شهر برای تامین نیاز طرح اقدام ملی مسکن، می تواند یکی از برنامه ها برای ساماندهی این بخش باشد.
شهرک نیشتمان سنندج به وسعت ۴۰۳ هکتار و با جمعیت بیش از ۲۸ هزار نفر و در قالب چهار محله مسکونی به تصویب رسیده است.