اولین جلسه شورای مسکن استان خراسان شمالی در سال ۱۴۰۰ با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان و مدیران کل عضو شورای مسکن برگزار شد .

قاسم قاسمی ، مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی و دبیر شورای مسکن استان گفت : جلسه شورای مسکن استان با هدف تولید و عرضه مسکن و همچنین طرح اقدام ملی تولید مسکن در سالن جلسات استانداری و با نه دستور کار برگزار شد .
وی افزود: بررسی برنامه تولید و عرضه ۲۰ هزار واحد مسکونی در سطح استان، تبدیل پروژه  های مسکن مهر فاقد متقاضی به طرح اقدام ملی مسکن، تعیین قیمت پروژه های باقیمانده مسکن مهر بمنظور تکمیل و بهره برداری واحدها، بررسی هزینه های شرکت آب و فاضلاب و توزیع نیروی برق استان در طرح مسکن مهر، اراضی مازاد تحت اختیار دستگاههای اجرایی و برنامه ریزی و هماهنگی دستگاههای خدمات رسان در خصوص پروژه های طرح اقدام ملی مسکن ، از جمله مواردی بود که در این جلسه بررسی شد.
دبیر شورای مسکن استان خراسان شمالی به امضای تفاهم نامه فی مابین اداره کل راه و شهرسازی استان و ادارات خدمات رسان آب و برق اشاره کرد و افزود : از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تاکنون ادارات آب و برق نسبت به خدمات رسانی در پروژه های مسکن مهر اقدامات قابل توجهی را انجام داده اند که در این راستا و از اعتبارات بند ب تبصره ۸ قانون بودجه مقرر شد مبلغ ۵۲ میلیارد ریال به شرکت توزیع نیروی برق استان و همچنین ۴۵ میلیارد ریال نیز به شرکت آب و فاضلاب استان پرداخت شود که با این پرداختی سهم یک سوم وزارت راه و شهرسازی انجام خواهد شد.
دکتر غلامرضا هوائی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت : همه دستگاه ها دست به دست هم دهند و با یک حرکت انقلابی این ۲۰ هزار واحد مسکونی در استان چه در بخش شهری و چه در بخش روستایی ساخته و به مردم تحویل شود.
دکتر غلامرضا هوائی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت : همه دستگاه ها دست به دست هم دهند و با یک حرکت انقلابی این ۲۰ هزار واحد مسکونی در استان چه در بخش شهری و چه در بخش روستایی ساخته و به مردم تحویل شود.دکتر هوائی با اشاره به اینکه ۴۷ درصد اشتغال منطقه مرتبط به حوزه مسکن است، افزود: برای ایجاد زیرساخت ها مانند آب و برق در پروژه‌های مسکن استان باید نگاه توسعه ای داشته باشیم تا در آینده دچار مشکل نشویم.
وی اضافه کرد : اداره کل راه و شهرسازی استان به همراه شهرداری ها، اراضی دولتی بلااستفاده در شهرهای استان را جهت ساخت واحدهای مسکونی چه به صورت مشارکت و چه به صورت طرح اقدام ملی مسکن معرفی کنند.
بررسی هزینه شرکت آب و فاضلاب و توزیع نیروی برق استان در طرح مسکن مهر از دیگر دستور کارهای این نشست بود که هوایی در این خصوص گفت: تقویت زیرساخت های آب و برق زیر بنای اصلی برای توسعه استان هستند و در اعتبارات امسال حمایت بیشتری از این حوزه ها خواهیم داشت.
گفتنی است جلسات شورای مسکن استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و دبیری مدیر کل راه و شهرسازی استان خراسان شمالی و مدیران دستگاه های زیر بنایی و خدماتی استان برگزار می شود.