امیدوارم وزیر اقتصاد ما را ناچار به طرح سوال، تذکر و استیضاح بیاندیشیم.

سیدمهدی فرشادان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلای در نطق میان دستور خود خطاب به نمایندگان مجلس با بیان این که« همه ما خوب می دانیم چشم انتظاری از آفت های سیاست و مدیریت است» از چشم انتظاری های مردم کرد گفت و در ادامه خطاب به رئیس جمهور عنوان کرد: کردها انتظار دارند عیار دولت سیزدهم را لمس کنند. مطرح کردن مولفه‌های جدید کردها را به سوی انتخاب جنابعالی کشاند و بنابراین کردها را بنابراین کردها انتظار ندارند خارج از دایره نگاه دولت شما قرار گیرند.

فرشادان افزود: آقای رئیسی، تئوری ایران قوی شما تئوری اقتصاد محوری، سیاست ورز، جامعه باور و عدالت محور است. این تئوری شما تئوری توسعه محور و گفتمان محور است، بنابراین براساس این شاخصه ها انتظار نداریم در دولت مَحرم ما کردها نامحرم باشیم. انتظار نداشتم سفر شما به کردستان تا این لحظه به تاخیر بیفتد. هنوز برخی از نزدیکان شما تئوری شما را درک نکرده اند، مدیریت نیروی انسانی، چینش نیروهای متخصص بخش عظیمی از توسعه است اما متاسفانه این الگو در کردستان از نگاه توسعه محور و عادلانه دور شده و این پاشنه آشیل دولت شما در کردستان است. شاید عده‌ای انتصابات در کردستان را با تقسیم گوشت قربانی اشتباه گرفته اند. ما انتظار نداریم که شهرهای حوزه انتخابیه که زادگاه عارفان و عالمان است با صدها نخبه علمی و مدیریتی در حاشیه نگاه شما قرار گیرند.

وی هم چنین خطاب به وزیر راه و شهرسازی به محرومیت های کردستان در بخش زیرساخت ها  اشاره کرد و این محرومیت ها را نتیجه کم کاری وزارت راه در ادوار گذشته دانست و با بیان این که هنوز مردم چشم انتظار سوت قطار در سنندج هستند گفت: دولت پروژه های ناتمام از جمله راه آهن همدان- سنندج که اولویت ما است را تمام کند. ما انتظار نداریم وزارت راه و شهرسازی دولت سیزدهم از حوادث جاده های کردستان بی خبر باشد.

وی در ادامه خواستار استانداردسازی راه های حوزه انتخابیه شد و توضیح داد: چرا که راه های روستایی استاندارد راه فرعی دارند در حالی که از آن‌ها استفاده ترانزیتی می شود.

نماینده مردم سنندج هم چنین از وزیر بهداشت خواست که ساخت بیمارستان کامیاران را پیگیری کند چرا که هنوز اقدام موثری در این رابطه انجام نشده است.

فرشادان خطاب به وزیر کشور نیز گفت: مجلس مکان مطالبات استراتژیک و آینده ساز و محل تصمیم گیری های کلان است و برای ما مایه شرمساری است به جای مطالبات کلان باید ماشین برفروب، نمک و شن درخواست کنیم. آقای وحیدی هشدارهای بنده را جدی بگیرید چرا که اگر سپاه، ارتش و نیروهای نظامی و انتظامی وارد عمل نمی شدند امروز در سنندج شاهد فاجعه و بحران انسانی بودیم. فرایند شکل گیری فعالیت های اقتصادی در گرو نگاه ویژه به مناطق محروم است.

وی با بیان اینکه اقتصاد کردستان فلج است، خاطرنشان کرد: امیدوارم وزیر اقتصاد ما را ناچار به طرح سوال، تذکر و استیضاح بیاندیشیم.

نماینده مردم سنندج در پایان گفت: به فرصت طلبان و باجگیران فضای مجازی و ورشکستگان سیاسی در کردستان که مدعی پاک دستی در گذشته هستند و اگر تایید صلاحیت می شدند قهرمان این روزهای وضعیت کردستان بودند هشدار می دهم که از آب گل آلود ماهی نگیرید و در پی این نباشید که خود را بیگناه نشان دهید. اگر در دوران مسئولیت شما مشکلات حل می کشد در حال حاضر شاهد مشکلات موجود نبودیم. همه در این رابطه مسئول هستیم و باید پاسخگو باشیم