احمد محمد رضایی مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری کردستان در جلسه شورای پدافند غیرعامل که در استانداری کردستان برگزار شد اظهار داشت: به تناسب شرایط کشور و جنگ تمام عیار سایبری با دشمن تا آنجا که توانسته‌ایم…

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری کردستان گفت: وجود انبارهای سوخت در خیابان پاسداران سنندج تهدید بسیار خطرناکی است که باید هرچه سریع‌تر به خارج از شهر انتقال یابد.

 احمد محمد رضایی صبح امروز در جلسه شورای پدافند غیرعامل که در استانداری کردستان برگزار شد اظهار داشت: به تناسب شرایط کشور و جنگ تمام عیار سایبری با دشمن تا آنجا که توانسته‌ایم لایه‌های امنیتی را در این مورد تحکیم کرده‌ایم.

وی افزود: عدم آموزش کافی در دستگاه‌های مختلف در حوزه سایبری و امنیت شبکه باعث آسیب‌پذیری زیادی به استان کردستان شده است.

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری کردستان اذعان کرد: وجود انبارهای سوخت در خیابان پاسداران سنندج تهدید بسیار خطرناکی است که باید هرچه سریع‌تر به خارج از شهر انتقال یابد.

وی به تردد تانکرهای سوخت در جاده‌های استان و وجود خطرات فراوان این ترددها اشاره و گفت: لازم است هرچه سریع‌تر برای این موضوع تدبیری اندیشیده شود.

محمدرضایی بیان کرد: عدم وجود آزمایشگاه سطح دو در استان، نبود مکان مناسب برای دپوی زباله‌ها، ورود فاضلاب به آب‌های جاری استان از جمله مواردی است که در کردستان باید پیگیری شود.

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری کردستان یادآور شد: متاسفانه برخی از مدیران استان آنچنان که باید به بحث پدافند غیرعامل توجهی ندارند.

 هیچ امنیتی در طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی وجود ندارد 

فریدون عبدالملکی، سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: ما در شرایطی هستسم که نمی‌توانیم منتظر مراجعه خانواده‌ها باشیم لذا با توجه به شرایط کشور به صورت فعال در دو هفته آینده با اعمال واکسیناسیون از انتشار بیشتر سویه اومیکرون جلوگیری کنیم.

وی با تأکید بر اینکه صداو سیما و رسانه‌ها بیشترین اطلاع‌رسانی را در اعمال واکسیناسیون انجام دهند، گفت: با افزایش میزان واکسیناسیون بار بیمارستان‌ها قطعا کمتر و بیماری کنترل خواهد شد.

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان تصریح کرد: باتوجه به اینکه سویه  اومیکرون بیشتر جوانان و نوجوانان را مورد حمله قرار می‌دهد لذا خانواده‌ها باید نسبت به این تشویق فرزندان خود در تزریق واکسن اقدام کنند.

عبدالملکی به شیوه اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک اشاره و گفت: متاسفانه هیچ امنیتی در نسخه‌نویسی الکترونیکی وجود ندارد.

سند طرح جامع پدافند غیرعامل استان کردستان رونمایی شد

بهروز اخوان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: در حال حاضر در تزریق واکسن به جز آسترازنکا آن هم فقط برای دوز اول هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی مردم را به سمت تزریق دوز سوم واکسن سوق دهیم.

اخوان به وجود اومیکرون در استان اشاره و اذعان کرد: تا به حال چهار بیمار اومیکرونی در کردستان شناسایی شده است لذا رعایت پروتکل‌های بهداشتی با توجه به درصد بالای سرایت این سویه می‌تواند به جلوگیری از پیشروی این بیماری بیانجامد.

اخوان اعلام کرد: وضعیت واکسیناسیون شهری در استان نسبت به روستاها مناسب‌تر است.

در پایان این جلسه از سند طرح جامع پدافند غیرعامل استان کردستان رونمایی شد.