شهرداری و پلیس با وانت بار های خاطی در سطح شهر برخورد کنند

روز گذشته استاندار کردستان در اولین جلسه شورای راهبری کاهش سوانح رانندگی استان ضمن ابراز تاسف از افزایش آمار فوتی در سوانح جاده  ای استان، با اشاره به در اولویت بودن حفظ جان مردم خطاب به دستگاه های متولی در حوزه ایمنی جاده ای گفت: ارتقای ایمنی راه های استان باید در اولویت قرار بگیرد.
بهمن مرادنیا که همواره در نشست های مختلف بر موضوع ایمنی جاده ای تاکید داشته، در این جلسه افزود : نقصان هایی که موجب بروز حوادث رانندگی می شود باید اصلاح یا تکمیل شوند چرا که اگر حتی یک دوربرگردان، اساسی اجرا نشود ممکن است خسارات جانی و مالی به دنبال داشته باشد.  مرادنیا همچنین مشخصا در خصوص ضرورت ارتقای ایمنی محور پر ترافیک مریوان-باشماق با توجه به ترافیک بالای این جاده تاکید کرد. استان کردستان یکی از پر حادثه ترین جاده های کشور را دارا می باشد، علاوه بر ضعف ایمنی زیرساخت های حمل و نقل استان، عدم توجه به قواعد ایمنی دوره ساخت نیز از جمله عوامل افزایش آمار تلفات جاده ای است.
از دیگر موضوعات مورد گفتگو در این شورا وضعیت نامناسب ورودی های شهر و تصرف معابر توسط وانت بار ها بود که استاندار کردستان خطاب به شهرداری و پلیس سنندج گفت که این موضوع مطالبه مردم است و باید ساماندهی شود. وانت  بار های فروشنده در مرکز استان کردستان سالهاست که ضمن اختلال در ترافیک عبوری بسیاری از خیابان های شهر در افزایش سوانح شهری نیز موثر بوده اند، این معضل شهری سالهاست که با وجود شعار های مدیران شهری همچنان لاینحل باقی مانده و باید دید مدیریت جدید شهری در مرکز کردستان با این موضوع چگونه مواجه خواهد شد. مرادنیا برای اجرایی شدن مصوبات این جلسه با یک فرصت ۲۰ روزه به دستگاه های اجرایی تاریخ جلسه دوم این شورا را ۲۰ روز آینده اعلام کرد.