مدیرکل دفتر توسعه مهندسی ساختمان از افزایش ۲ برابری میزان مشارکت در انتخابات هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی کشور در مقایسه با سال ۹۷ خبر داد.

علی‌محمد عبدی‌قهرودی اظهار کرد: نهمین دوره انتخابات اعضای هیات‌مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان کشور دیروز ۸ مهر در ۹ استان کشور شامل قزوین، اردبیل، هرمزگان، همدان، اصفهان، آذربایجان‌غربی، چهارمحال‌و‌بختیاری، سیستان‌وبلوچستان و بوشهر به شکل الکترونیکی برگزار شد.
وی با یادآوری این‌که سال ۹۷ مشارکت در استان ایلام ۲۱ درصد بود که امسال به ۷۰ درصد افزایش یافته است، ادامه داد: میزان مشارکت در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی،‌ خراسان جنوبی، کردستان، کرمانشاه و کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۷ به ترتیب ۱۳ درصد، ۲۸.۵، ۲۶،  ۱۰.۳، ۱۵.۵ و ۳۲ درصد بود که به ۳۶ درصد، ۴۴.۵ درصد، ۳۰، ۴۱، ۳۱.۵ و ۵۴.۵ درصد افزایش یافته است.
وی با بین این‌که میزان مشارکت در انتخابات سال ۹۷ استان گلستان ۲۵ درصد بود که امسال به ۴۷.۶۹ درصد افزایش یافته است،‌ افزود: در مازندران میزان مشارکت از ۲۰ درصد به ۴۰.۴۳ درصد، مرکزی از ۱۷.۳۶ به ۴۱.۸۷ درصد و البرز از ۱۹.۷۵ به ۴۰.۶۳ درصد افزایش یافته است.