مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان گفت: قیمت تراکم در سال جاری نسبت به سال گذشته به دلیل در نظر گرفتن بازار مسکن تا دو سال آینده حدود ۱۵ درصد افزایش داشته است.

نادر آخوندی اظهار کرد: سال گذشته با اجرای بسته تشویقی ساخت و ساز تجربه موفقی برای درآمدزایی در شهرداری اصفهان رقم خورد که بر همین اساس امسال نیز این بسته با شرایط جدید اجرایی می‌شود.
وی از اهدای ۱۰۰ درصد رشد برای تراکم به سازندگان ساختمان در شهر اصفهان در دو ماهه نخست سال خبر داد و تصریح کرد: بر اساس بسته تشویقی ساخت و ساز سال جاری، ارائه مساعدت به شهروندان به صورت پلکانی تا پایان سال ادامه دارد.
مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان افزود: این بسته در شش مرحله پیش بینی شده تا زمینه جذب سرمایه گذاران حوزه مسکن و ساخت و ساز را فراهم کند.
وی ادامه داد: در این بسته دو ماه اول سال ۱۰۰ درصد رشد تراکم را هدیه دادیم به همین ترتیب دو ماه بعد ۸۰ درصد، دو ماه بعد از آن ۶۰ درصد و هر دو ماه ۲۰ درصد کاهش هزینه داشتیم و تا پایان سال این هدیه به صفر خواهد رسید.
آخوندی با بیان اینکه این بسته در واقع ۳۵ درصد اهدا برای انبوه سازان در بر دارد که رونق ساختمان سازی در شهر را به همراه خواهد داشت، گفت: با رونق بخش ساخت و ساز ۲۵۰ شغل در این عرصه ایجاد می‌شود که می‌تواند به بهبود شرایط شهرداری‌ها هم کمک کند.
وی با تاکید بر اینکه برای ماه‌های نخست سال ۱۵ درصد اهدا افزایش قیمت و ۲۰ درصد پرداخت نقدی در نظر گرفته شده که پرداخت نقدی سه ماهه تقسیط می‌شود، خاطرنشان کرد: این بسته تشویقی برای صدور پروانه، گواهی عدم خلاف، پایان کار و ماده صد شهرداری نیز قابل اجرا است.