مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای کردستان با بیان اینکه در چهار ماهه اول امسال حدود ۳ میلیون تن کالا از مبادی استان به مقاصد داخل و خارج استان جابه جا شده افزود: که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵…

محمد راشد مدرس گرجی مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان کردستان با بیان اینکه در چهار ماهه اول امسال حدود ۳ میلیون تن کالا از مبادی استان  به مقاصد داخل و خارج استان جابه جا شده افزود که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش نشان می دهد.
وی افزود: با توجه به شناسایی مراکز عمده بار و هماهنگی های به عمل آمده با پلیس راه و تشدید نظارتهای انجام شده در سطح استان در مدت یاد شده بیش از ۱۸۰ هزار سفر باری از مبدا استان کردستان انجام شده است که منجر به صدور بارنامه تمبردار دولتی شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹ درصد افزایش دارد.
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان کردستان عملکرد فوق را حاصل تلاشهای شبانه روزی و بدون وقفه فعالین صنف حمل ونقل جاده ای بویژه رانندگان ناوگان حمل ونقل بار در شرایط کرونا دانست.
گرجی در ادامه اظهار داشت: عمده کالاهای حمل شده استان شامل؛ سنگ آهن، کنستانتره سنگ آهن، پوکه معدنی، گندم؛ پلی اتیلن، سیمان و مواد سوختی است.
لازم به ذکر است در استان کردستان حدود ۱۲ هزار راننده حرفه ای در حوزه حمل ونقل کالا و تعداد ۶۵۰۰ دستگاه انواع ناوگان باری در قالب ۷۰ شرکت حمل ونقل کالا مشغول به فعالیت هستند.